Arcibiskup Orosch požehnal v Trnave novú telocvičnu a workoutové ihrisko

TK KBS, mla; ml | 07. 11. 2018 15:20Trnava 7. novembra (TK KBS) V pondelok 5. novembra sa v priestoroch trnavských cirkevných škôl - Arcibiskupského gymnázia biskupa P. Jantauscha a Strednej odbornej školy pedagogickej bl. Laury konala výnimočná slávnosť, pri ktorej arcibiskup Mons. Ján Orosch požehnal novozriadenú telocvičňu a nové workoutové ihrisko.

V úvodnom slove sa k študentom, pedagógom a hosťom prihovoril riaditeľ oboch škôl Ľuboš Hašan, pričom ich srdečne privítal vo vynovených priestoroch oboch trnavských cirkevných škôl na ulici Jána Hollého, ktorých zriaďovateľom je Arcibiskupský úrad. Po úvodnom slove riaditeľa sa k prítomným prihovoril trnavský arcibiskup Ján Orosch. V príhovore vyzdvihol slovenských, ale aj zahraničných športovcov, ktorí sa svojim príkladným životom a vierou stali vzorom pre mladých. Nasledoval príhovor riaditeľa Arcidiecézneho školského úradu Jána Hallona, ktorý poukázal nielen na intelektuálny, ale aj na telesný rozmer človeka ako dar od Boha. Ten treba samozrejme neustále rozvíjať.

Pozvanie na slávnostnú udalosť prijal župan Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič, prednostka Okresného úradu v Trnave, zástupkyňa odboru školstva a vzdelávania mesta Trnava a ďalšie významné športové osobnosti spojené s mestom Trnava. Program ďalej pokračoval požehnaním workoutového ihriska a telocvične, ktorej využívanie otvorili futbalisti Spartaku Trnava slávnostným výkopom. Po slávnostnom výkope si študenti z oboch cirkevných škôl zahrali priateľský futbalový zápas.

TK KBS informovala Marcela Lančaričová[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021