Biskupská synoda finišuje, v sobotu sa hlasuje o záverečnom dokumente

TK KBS, RV jb; ml | 26. 10. 2018 21:45Vatikán 26. októbr (RV) V sobotu 27. októbra bude plénum synodálneho zhromaždenia schvaľovať záverečný dokument. V nedeľu 28. októbra sa Synoda o mladých uzavrie svätou omšou v Bazilike sv. Petra.

V synodálnej aule prebiehala v piatok 26. októbra voľba nových členov Riadnej rady generálneho sekretariátu Biskupskej synody na ďalšie funkčné obdobie. Biskupská synoda je inštitúcia, ktorá má svoju stálu radu a sekretariát vo Vatikáne, ktorý pracuje aj v obdobiach medzi synodálnymi zasadnutiami. Súčasná voľba rozhoduje o zložení už v poradí 15. riadnej rady 53-ročnej histórii Synody.

V sobotu sa bude v pléne synody čítať a schvaľovať záverečný dokument, tzv. Záverečná relácia. Synodálni otcovia budú hlasovať o každom odstavci samostatne. Na schválenie je potrebná kvalifikovaná väčšina, upresnil predseda komunikačnej komisie synodálneho zasadnutia Paolo Ruffini pri piatkovom stretnutí s novinármi.

Sobotňajšie dopoludňajšie zasadnutie – 21. generálna kongregácia – bude venované čítaniu Záverečnej relácie. Popoludňajšia 22. generálna kongregácia sa od 16.30 bude venovať hlasovaniu o dokumente. Schvaľovanie Záverečnej relácie sa uzavrie ďakovným spevom Te Deum. Na 19.30 je ohlásený novinársky brífing vo vatikánskom Tlačovom stredisku.

Záverečným momentom 15. riadneho generálneho zhromaždenia Synody biskupov na tému „Mladí, viera a rozlišovanie povolania“ bude uzatváracia svätá omša v nedeľu o 10. hod. vo Vatikánskej bazilike, ktorej bude za účasti synodálnych otcov predsedať Svätý Otec František. V závere synody sa očakáva aj publikovanie kratšieho posolstva určeného mladým ľuďom na celom svete.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024