V kostole sv. Cyrila a Metoda v Poprade uviedli knihu Blažený človek

TK KBS, RL; ml | 01. 10. 2018 11:39Poprad 1. októbra (TK KBS) V kostole svätých Cyrila a Metoda v Poprade predstavili knihu Blažený človek. Autor Jozef Marhefka, kaplán zo Starej Ľubovne v nej približuje spôsoby, ako sa modliť. Môžu nám v tom pomôcť aj biblické žalmy. 
Kniha Žalmy, škola modlitby vyšla v náklade tisíc kusov a je takmer vypredaná.

Autor sa zameral na štúdium žalmov, pretože videl potrebu prehĺbenia modlitby. To, čo naštudoval, prepracoval do knižnej podoby a rozhodol sa ponúknuť verejnosti. Modlitbou sa povznášame k Bohu. Väčšina z nás má skúsenosť, keď sa snaží, chce sa modliť a nejde to. „Štyridsiaty žalm povie veľmi pekné slová, keď povie čakal som čakal na Pána a on sa ku mne sklonil, vtedy sa stretnem v tej modlitbe s Bohom, keď sa Boh ku mne skloní. Môj pohľad na modlitbu v rozpätí dvoch žalmov. Dvadsiaty siedmy Hľadám božiu tvár a štyridsiaty - Čakám, keď on sa ku mne skloní," uviedol kňaz Jozef Marhefka.

„V mojom detskom veku ma učili, že to je povýšenie modlitba prosby, modlitba poďakovania, odprosenia. Pre mňa takou zaujímavou formou modlitby, modlitba orodovania. Nielenže sa modlím za seba, ale modlím, prosím za tých ostatných. Ježiš sa nemodlil najmä za seba, ale modlil sa za svojich učeníkov, za cirkev, za svojich nepriateľov," povedal autor knihy. Pri modlitbe je podľa neho vhodné vybrať si správny čas aj priestor. Existuje ale správny spôsob, ako sa modliť? „Každý z nás má ako Božie dieťa, každé dieťa má iný vzťah k svojim rodičom, asi ani jedno dieťa nemá rovnaký vzťah s rodičom, aj rodičia iným spôsobom niekedy prejavia ten vzťah k tomu dieťaťu. To znamená, že aj ten môj vzťah k Bohu nikdy nemôže byť nejaká šablóna, keď pozrieme praotcov, prorokov, svätcov, každý mal asi taký ten svoj spôsob modlitby," dodal Jozef Marhefka.

Zdroj: Rádio LUMEN[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022