Z Košíc vyrazí do Vysokej nad Uhom bežecká štafeta S Ankou za život

TK KBS, do; ml | 07. 09. 2018 12:46Košice 7. septembra (TK KBS) "S Ankou za život" - je názov bežeckej štafety s relikviou novej blahoslavenej Annou Kolesárovou, ktorá vyrazí v sobotu 29. septembra 2018 z Košíc do Vysokej nad Uhom. Štart je naplánovaný na 7:00 h ráno. Trasa má približne 90 kilometrov. Bežci vyrazia spred Katedrály sv. Alžbety v Košiciach. Pôjdu na trase: Košice, Nižná Hutka, Bohdanovce, Rákoš, Slanec, Slanské Nové Mesto, Zemplínska Teplica, Egreš, Čelovce, Nižný Žipov, Zemplínsky Klečenov, Zemplínsky Branč, Novosad, Oborín, Veľké Raškovce, Vojany, Pavlovce nad Uhom. Cieľ je pri Domčeku vo Vysokej nad Uhom. O 18:00 h sa pri kostole uskutoční svätá omša. Záujemcovia, ktorí sa chcú pridať, získajú bližšie informácie na čísle 0904 617 792 alebo na adrese: hornakmarti1313@gmail.com.

"Poď a zúčastni sa štafetového behu s relikviou Anky do Vysokej nad Uhom deň pred ďakovnou slávnosťou s uložením relikviára blahoslavenej Anny Kolesárovej, ktorá sa uskutoční v nedeľu 30. septembra 2018 a obetuj svoj beh za život. Ak dokážeš odbehnúť 5 km prípadne ďalších 5 km, tak sa pridaj a bež s nami," avizujú organizátori na stránke domcek.org.

Anna Kolesárová bola blahorečená 1. septembra 2018 v Košiciach. Pápeža Františka zastúpil legát kardinál Giovanni Angelo Becciu, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých. Pápež František stanovil dátum liturgického slávenia sviatku novej blahoslavenej na 20. november. Relikvie Anny Kolesárovej sú uložené v Katedrále sv. Alžbety v Košiciach. Do jej rodiská ich slávnostne prenesú v hlavnom relikviári 30. septembra 2018. Nachádzať sa budú v Kostole Sedembolestnej Panny Márie vo Vysokej nad Uhom. Pri tejto príležitosti bude na tomto mieste predsedať ďakovnej slávnosti Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup – metropolita (o 10:00 h).[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021