Kaplnka Panny Márie Snežnej v Trlenskej doline dostala novú podobu

TK KBS, RL, jbr; ml | 07. 08. 2018 08:01Ružomberok 7. augusta (TK KBS) Kaplnka Panny Márie Snežnej pri Ružomberku dostala novú podobu. Po rekonštrukcii ju v nedeľu slávnostne posvätil provinciál Spoločnosti Ježišovej Rudolf Uher. Urobil tak počas odpustovej slávnosti, na ktorej každý rok nechýbajú mariánski ctitelia z okolia Ružomberka.

Kaplnka Panny Márie Snežnej neďaleko Ružomberka sa dostala pod jej patronát v roku 1936, kedy sem priniesli obraz Panny Márie Snežnej z Ríma. „Prosíme ťa všemohúci a večný Bože, požehnaj túto obnovenú kaplnku, ktorú sme postavili na tvoju slávu, ku cti Panny Márie Snežnej. Daj, aby všetci, ktorí sa budú pri nej zbožne modliť alebo okolo nej chodievať, dosiahli na príhovor našej nebeskej matky Panny Márie mnohé milosti," povedal provinciál Uher.


Rekonštrukcia kaplnky sa začala v septembri minulého roku. Viedol ju jezuita Ondrej Gabriš. „V hodine dvanástej sa začalo s rekonštrukciou, vtedy sme chodili na toto miesto, modlili sa, vytvárali spoločenstvá a prehlbovali svoj osobný vzťah s našou nebeskou matkou, " uviedol. Svätú omšu hudobne sprevádzala dychovka Černovanka. Aj napriek horšiemu počasiu sa slávnosti zúčastnilo okolo 300 ľudí. Program pokračoval občerstvením v podobe gulášu a záverečnými vešperami pri blízkej lurdskej jaskyni.

Zdroj: Rádio LUMEN / Juraj Brezáni(C) TK KBS 2003 - 2020