Nadácia Konrada Adenauera si pripomína štvrťstoročie pôsobenia u nás

TK KBS, gti; ml | 30. 05. 2018 12:32Bratislava 30. mája (TK KBS) Nadácia Konrada Adenauera si tento rok pripomína štvrťstoročie od založenia jej kancelárie na Slovensku. Svoje zastúpenie má od roku 1993. Kancelária nadácie sídli v Bratislave.

Pri príležitosti 25. výročia otvorenia slovenského zastúpenia priniesla nadácia na Slovensko nemecký televízny film "Konrad-Adenauer - Hodiny rozhodovania", ktorý pútavým spôsobom približuje dôležité momenty z politického i súkromného života prvého nemeckého povojnového kancelára Konrada Adenauera. Jeho postoje sú aj dnes výzvou aj usmernením pre nadáciu, ktorá nesie jeho meno, avizuje Nadácia. Tí, ktorí si ho chcú pozrieť, sa môžu ozvať nadácii (info.bratislava@kas.de).

Nadácia Konrada Adenauera (na snímke) / Konrad-Adenauer-Stiftung (KAS) otvorila na Slovensku svoju kanceláriu v roku 1993. Základným cieľom nadácie je rozvoj slobodnej občianskej spoločnosti, spoločného voľného trhu v rámci jestvujúcich integračných štruktúr a sociálnych a ekologických trendov v hospodárstve.

Vlastná činnosť kancelárie KAS na Slovensku sa sústreďuje v prvom rade na organizovanie vzdelávacích seminárov, konferencií, prednášok a diskusií, rozhovorov. Okrem toho KAS zabezpečuje vydávanie publikácií, vyvíja poradenské aktivity a pripravuje programy pre hostí. Súčasťou práce KAS na Slovensku je aj spoločensko-politický dialóg a spolupráca s politickými stranami z rodiny Európskej ľudovej strany / EPP a ich vzdelávacími inštitúciami.

TK KBS informovala Gabriela Tibenská[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022