Projekt Gól za život pokračuje, najbližší zápas bude cez víkend v Hájskom

TK KBS, gzz; ml | 29. 05. 2018 13:29Bratislava 29. mája (TK KBS) Tím Gól za život odohrá v sobotu 2. júna 2018 o 15:30 h futbalový zápas v Hájskom. Zápas je súčasťou projektu Gól za život, ktorého cieľom je osloviť predovšetkým mužov v najkritickejších oblastiach Slovenska s najvyšším počtom umelých ukončení tehotenstva. Iniciátori projektu zo združenia Bratislava za život sú presvedčení, že ochrana života od počatia nie je len vecou ženy a v prípade neželaného tehotenstva nemá žena zostať v rozhodovaní sama.

Cieľovou skupinou sú predovšetkým muži vo veku od 15 do 45 rokov, ktorí s partnerkou, resp. manželkou môžu čakať neplánované dieťa. Aj prostredníctvom futbalového zápasu chcú autori projektu na mužov apelovať, aby prevzali svoju zodpovednosť, boli matke ich dieťaťa oporou a podieľali sa na rozhodnutí pre život dieťaťa, uvádzajú na sociálnej sieti.

Gól za život je projektom iniciatívy Bratislava za život, ktorá pôsobí v rámci prolife aktivít Spoločenstva Ladislava Hanusa. Bratislava za život už organizovala dva prolife pochody v Bratislave, a tiež bola súčasťou organizačného tímu Národného pochodu za život, ktorý sa konal v Bratislave v roku 2015.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022