V Ríme predstavili katechézy k Svetovému stretnutiu rodín v Dubline

TK KBS, RV ab; ml | 26. 01. 2018 09:40Vatikán 26. januára (RV) Pred 9. svetovým stretnutím rodín, ktoré bude v auguste hostiť Dublin, predstavili v Ríme projekt prípravných katechéz. Prefekt Dikastéria pre laikov, rodinu a život kardinál Kevin Farrell sa v Tlačovom stredisku Svätej stolice stretol s novinármi, aby im priblížil ponuku určenú najširšiemu okruhu záujemcov Sedem katechéz je postavených na úryvku evanjelia o stratení 12-ročného Ježiša a o jeho nájdení v chráme (Lk 2,41- 52). Ukazujú na  prepojenie medzi textom Amoris Laetitia a jedinečnou udalosťou Svätej rodiny z Nazareta a odhaľujú, nakoľko aktuálne a prorocké je ohlasovanie evanjelia rodine.

"Zhrniem niekoľkými slovami témy siedmich katechéz. Vychádza sa z konkrétneho pohľadu na dnešné rodiny (prvá), naznačujúc aktuálnosť Božieho slova schopného prežiariť rodinnú každodennosť medzi múrmi domácnosti (druhá) k dosiahnutiu sna, ktorý má Boh s každou rodinou (tretia), a to aj tam, kde sa zdá, že ho nestálosti a slabosti narušujú (štvrtá). To všetko znamená, že rodina je vo svete tvorcom novej kultúry, kultúry života (piata), nádeje (šiesta) a radosti (siedma). Každá katechéza sa začína modlitbou a končí niektorými možnými otázkami určenými na zdieľanie sa v rodine alebo v cirkevnej komunite.“ Ako ďalej uviedol kardinál Farrell, každá katechéza je obohatená o hudobnú zložku, ktoré naspieval známy taliansky tenorista Andrea Bocelli v Bazilike Svätej Rodiny v Barcelone.

Na tlačovej konferencii bol prítomný aj Marco Tibaldi, teologický konzultant projektu a autor hudobnej časti. Upresnil, že od 2. februára budú katechézy prístupné v piatich svetových jazykoch na internetovej stránke podujatia www.laityfamilylife.va. Aj takýmto spôsobom chcú organizátori prispieť k lepšiemu sprístupneniu katechéz všetkým záujemcom. Ponúkajú im tri typy vzájomne prepojených katechetických materiálov. Prvým sú samotné texty, druhým je sedem hudobných videí a tretím typom sú formačné videá. Deviate svetové stretnutie rodín sa uskutoční v Dubline od 21. do 26. augusta 2018 a jeho motto je „Evanjelium rodiny, radosť pre svet“.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022