ZKSM s partnermi pozýva k modlitbám a pôstu za voľby do VÚC

TK KBS, mta; ml; pz | 31. 10. 2017 13:30Spišská Nová Ves 31. októbra (TK KBS) Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže pozýva k modlitbám a pôstu za sobotné voľby do vyšších územných celkov. Výzvu pripravilo v spolupráci s projektmi Adoptuj si politika a Kresťan v politike. Projekt dostal názov “8 dní teraz”. Cieľom modlitbovej kampane je pozvať ľudí a spoločenstvá na Slovensku do nepretržitej modlitby a pôstov za voľby do vyššich územných celkov (VÚC). Trvá od 27. októbra do 4. novembra 2017.

„Využiť svoj hlas vo voľbách považujem za moje právo a povinnosť, ktorá sa však nekončí odovzdaním hlasovacieho lístka do volebnej urny. Ako kresťan verím v silu modlitby, a preto si myslím, že je rovnako dôležité modliť sa aj za voľby, modliť sa za kandidátov,” približuje víziu projektu spoluorganizátor Eduard Filo. Do akcie sa môže zapojiť každý, kto má chuť a túžbu modliť sa za našu krajinu, za voľby a komu nie je ľahostajné, kto nás bude zastupovať najbližších päť rokov. Na webovej stránke projektu si účastníci môžu prostredníctvom sms brány vybrať konkrétny deň a čas, keď sa budú modliť alebo postiť. Okrem toho sa uskutočnia modlitbové stretnutia v štyroch krajských mestách, a to v Bratislave, v Trenčíne, v Žiline a v Prešove. Viac informácií o projekte a podujatiach je možné získať na webovej stránke www.8dniteraz.sk.

ZKSM sa už dvadsaťsedem rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patria Umenie milovať, Kresťan v politike, evanjelizačný projekt Godzone či projekt sieťovania a rozvoja spoločenstiev Lifenet. Púť Muráň- Levoča patrí k najstarším aktivitám ZKSM.

TK KBS informovala Monika Takáčová[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024