Členovia Rady pre mládež a univerzity KBS sa zišli na zasadnutí vo Važci

TK KBS, rpm; ml;pz | 12. 10. 2017 09:15Važec 12. októbra (TK KBS) Rada pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovensku (KBS) sa stretla v utorok 10. októbra 2017 v Diecéznom centre mládeže Premeny vo Važci. Členovia rady, medzi ktorých patria zástupcovia jednotlivých diecéz a mládežníckych organizácií z celého Slovenska, na druhom tohtoročnom pracovnom stretnutí hodnotili posledné akcie a venovali sa príprave nových. 

Stretnutie, ktoré uviedol zamyslením Patrik Balász, viedol predseda Rady Mons. Tomáš Galis, žilinský biskup. V hodnotení si členovia rady vypočuli spätnú väzbu od organizátorov festivalu Lumen a blahorečenia Titusa Zemana. Následne sa venovali príprave nových aktivít. Prvou z nich bude tradičný novembrový Týždeň Cirkvi pre mládež. Líder projektu Godzone Julo Slovák predstavil ďalšie turné projektu Godzone s názvom Odhodlaní zmeniť svet.

Ďalšou téma bola príprava Národného stretnutia mládeže P18. Centrálny tím podujatia predstavil členom rady ideový zámer, návrh programu, duchovnú prípravu a ďalšie novinky. Zároveň členovia rady prevzali zodpovednosť za niektoré tímy P18. V závere prebehla debata o biskupskej synode pre mladých, ktorá sa chystá budúci rok v októbri. 

Ďalšie stretnutie rady sa uskutoční vo februári 2018 v Ústí nad Priehradou, v máji  2018 v Prešove a v októbri 2018 v Španej doline.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021