Viaceré mimovládky sa spojili a žiadajú zrušiť výstavu v bratislavskej Inchebe

TK KBS, tko; ml | 06. 09. 2017 14:06



Bratislava 6. septembra (TK KBS) V súvislosti s výstavou v bratislavskej Inchebe pozvala Slovenská asociácia Falun Gong kanadského právnika Davida Matasa, aby odhalil pôvod týchto tiel, ako aj neetické odbery orgánov väzňom svedomia v Číne. Spojila sa s ďalšími mimovládnymi organizáciami, ktoré v tejto súvislosti podali oznámenia na prokuratúru a políciu, ktoré verejne petíciou vyzývajú, aby zabezpečili dodržiavanie zákonov SR. Školy vyzvali, aby namiesto návštevy výstavy siahli po moderných technológiách 21. storočia, aj od slovenských autorov.

“Ako zástupcovia mimovládnych organizácii považujeme výstavu mŕtvych ľudských tiel, ktoré sú zbavené svojej identity a ľudskosti za neprijateľnú a zároveň porušujúcu zákony Slovenskej republiky. Dôvodné podozrenia z toho, že telá pochádzajú od čínskych väzňov svedomia, ešte zvyšujú nehumánnosť celej výstavy. Výstava je neetická, a preto by mala byť zrušená a telá by mali byť podľa slovenských zákonov pochované,” avizujú mimovládky. Pod ich petíciu sa už podpísalo 2600 občanov. Záujemcovia ju nájdu na stránke citizengo.org.

Za petíciou stoja Tomáš Kováčik (Asociácia za život a rodinu), Marek Tatarko (Slovenská asociácia Falun Gong), Mária Raučinová (Fórum života), Patrik Daniška (Inštitút pre ľudské práva a rodinnú politiku), Tomáš Kuzár (Fórum kresťanských inštitúcií), Juraj Králik (eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí), Marián Čaučík (eRko - Dobrá novina) a Marek Michalčík (Kanet, n. o., Národný pochod za život).

David Matas, kanadský právnik v oblasti ľudských práv je spoluautorom knihy o odberoch orgánov v Číne „Krvavá žatva“. Za odhalenie zločinov proti ľudskosti bol v roku 2010 nominovaný na Nobelovu cenu mieru. Je spoluautorom investigatívnej správy o násilných odberoch orgánov v Číne, jej časť sa venuje aj plastinácii a výstavám tiel, ktoré s tým súvisia. Kanaďan informoval slovenskú verejnosť o prudko sa rozrastajúcom biznise s orgánmi a transplantáciami v Číne. Pôvod orgánov je však vysoko pravdepodobne nehumánny, čo dokumentuje aj takmer 700-stranová správa medzinárodného vyšetrovacieho tímu. David Matas sa v rámci svojho programu dnes ešte stretne aj s poslancami NR SR.



[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2024