Slovensko navštívi spoluator knihy o odberoch orgánov v Číne „Krvavá žatva“

TK KBS, mat; ml | 05. 09. 2017 11:34Bratislava 5. septembra (TK KBS) Slovensko navštívi spoluator knihy o odberoch orgánov v Číne „Krvavá žatva“. V Aule Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave dnes o 17:00 h vystúpi s prednáškou “Kto sú ľudia z výstavy?”. Na prednáške spojenej s besedou kanadský právnik David Matas prezradí tajomstvo pôvodu tiel výstavy Body the Exhibition v Bratislave. Vstup je voľný. Kapacita auly je 120 ľudí.

David Matas, kanadský právnik v oblasti ľudských práv je spoluautorom knihy o odberoch orgánov v Číne „Krvavá žatva“. Za odhalenie zločinov proti ľudskosti bol v roku 2010 nominovaný na Nobelovu cenu mieru. Významnú časť svojej kariéry zasvätil predchádzaniu a potrestaniu zločinov genocídy, čo dokumentuje napríklad jeho kniha „Ako postaviť nacistických vojnových zločincov v Kanade pred súd“ (r. 1985).

David Matas je spoluautorom investigatívnej správy o násilných odberoch orgánov v Číne. Časť správy sa venuje aj téme plastinácie a výstavám tiel, keďže táto téma s násilnými odbermi orgánov v Číne súvisí.

Zahraničný hosť vystúpi aj tlačovej besede, ktorá sa uskutoční v stredu 6. septembra 2017 o 9:30 h v učebni B na Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave. Na tlačovej besede sa zúčastnia aj zástupcovia mimovládnych organizácií, ktorí predstavia výzvu adresovanú slovenskej prokuratúre a polícii, aby konali a zabezpečili dodržiavanie zákonov SR vo veci aktuálnej výstavy mŕtvych tiel v Bratislave. Súčasťou výzvy je aj apel na školy, aby sa tejto neetickej výstavy, ktorej telá pravdepodobne pochádzajú od čínskych väzňov svedomia, nezúčastnili a namiesto nej na spoznávanie ľudského tela radšej so žiakmi využili moderné a dostupné slovenské IT technológie.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021