Úmrtie: Vo veku 85 rokov zomrel kardinál Cormac Murphy-O’Connor

TK KBS, RV ej; ml | 02. 09. 2017 21:00Vatikán 2. septembra (RV) Vo veku 85 rokov zomrel v piatok 1. septembra emeritný arcibiskup Westminsteru kardinál Cormac Murphy-O’Connor. Blízky priateľ pápeža Františka skonal v kruhu rodiny a priateľov v londýnskej nemocnici.

Svätý Otec v kondolenčnom telegrame adresovanom súčasnému arcibiskupovi Westminsteru kardinálovi Vincentovi Nicholsovi, si „s vďačnosťou“ spomína na kardinálovu „vzácnu službu“ Cirkvi v Anglicku a vo Walse, na jeho „neochvejnú oddanosť Evanjeliu a chudobným“ a na jeho „prezieravé úsilie v napredovaní ekumenického a medzináboženského porozumenia“. „Ušľachtilú dušu“ kardinála pápež odporúča do Božieho milosrdenstva.

Kardinál Murphy-O’Connor prijal červený biret v roku 2001 spolu so súčasným pápežom Františkom, vtedajším arcibiskupom Buenos Aires. Vo Veľkej Británii bol považovaný za vplyvnú verejnú osobnosť. Vybudoval si priateľský vzťah s vtedajším arcibiskupom Canterbury Rowanom Williamsom, pravidelne sa stretával s moslimskými lídrami v krajine.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021