Americkí biskupi sú na blízku obetiam ničivého hurikánu Harvey v Texase

TK KBS, RV ej; ml | 29. 08. 2017 06:33USA 29. augusta (RV) Konferencia biskupov USA spoločne s Katolíckou charitou a s Misijnou spoločnosťou sv. Vincenta de Paul skúma situáciu diecézy Texas, ktorú cez víkend postihol hurikán Harvey. Cyklón za sebou zanechal najmenej päť obetí, množstvo zranených, tisícky ľudí bez strechy nad hlavou a obrovské materiálne škody. Podľa agentúry SIR sa snažilo s pohotovosťou v uplynulých hodinách spojiť viac než 56-tisíc ľudí žiadajúcich o pomoc.

Predseda Konferencie biskupov USA kardinál Daniel DiNardo, ktorý je tiež arcibiskupom diecézy Galveston-Houston, vyzval všetkých veriacich k modlitbe a k solidarite predovšetkým voči tým najchudobnejším. „Ľudia sú uviaznutí na strechách a voda neprestáva prúdiť,“ napísal americký prelát v posolstve pre veriacich. „Ďakujem všetkým tým, ktorí v tejto chvíli riskujú život, aby zachránili druhých a všetkým tým neznámym hrdinom, ktorí pomáhajú blízkym v núdzi,“ dodal kard. DiNardo.

Rovnako biskup Corpus Christi, ôsmeho najväčšieho mesta v Texase, Mons. Michael Mulvey sa rozhodol konať a zostať po boku svojich veriacich. „Rozhodol som sa ostať, lebo sú medzi nami tí, ktorí nie sú schopní opustiť mesto a často sú medzi nimi tí najchudobnejší. Chcem byť prítomný aj pre nich,“ vysvetlil Mons. Mulvey. Americký biskup zaslal prostredníctvom sociálnej siete správu, v ktorej pozval veriacich, aby „zostali pospolu modliac sa“, a aby mali rovnakú vieru akú mal sv. Peter počas búrky, keď Ježiš kráčal po mori. V krátkom videu tiež poďakoval záchranným silám, lekárom a všetkým, ktorí sa zapojili do záchranných prác.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022