Pozvánka na trojdňovú archieparchiálnu odpustovú slávnosť v Ľutine 2017

TK KBS, ispa, mk | 16. 08. 2017 18:54Prešov 16. augusta (TK KBS) Prešovské arcibiskupstvo srdečne pozývame na archieparchiálnu odpustovú slávnosť Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Ľutine, ktorá sa uskutoční v piatok až nedeľu 18. – 20. augusta 2017. Jej súčasťou bude v piatok a sobotu Púť mladých. Hlavným bodom programu Púte mladých bude archijerejská svätá liturgia v piatok o 19:30 na Ľutinskej hore. Program bude pokračovať aj v noci a o 23:00 bude Eucharistická adorácia. V sobotu ráno bude program Púte mladých pokračovať od 8:30.

V sobotu popoludní o 15:00 začne Korunkou Božieho milosrdenstva samotná archieparchiálna odpustová slávnosť s večernou archijerejskou svätou liturgiou v Bazilike minor o 18:00, ktorú bude v priamom prenose vysielať Rádio Lumen. Bohatý duchovný program bude pokračovať aj v noci v Bazilike minor, v jej areáli a na Ľutinskej hore.

Trojdňová odpustová slávnosť vyvrcholí v nedeľu o 10:00 slávnostnou archijerejskou svätou liturgiou na Ľutinskej hore, ktorej hlavným slúžiacim bude prešovský arcibiskup metropolita Ján Babjak SJ a slávnostným kazateľom emeritný eparchiálny biskup Parmskej eparchie John Kudrick. Svoju účasť prisľúbili aj niekoľkí ďalší biskupi. Túto svätú liturgiu bude v priamom televíznom prenose vysielať RTVS.

Počas všetkých troch dní bude možné sledovať archieparchiálnu odpustovú slávnosť v Ľutine aj prostredníctvom novej gréckokatolíckej televízie LOGOS na internetovom portáli www.logos.tv .

Informačné stredisko Prešovskej archieparchie[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023