Leto, ktoré má šťavu: ZKSM ponúka letné programy pre mladých

TK KBS, mt;pz | 21. 07. 2017 10:25Bratislava 21. júla (TK KBS) Počas letných prázdnin sa mladým ponúkajú rôzne možnosti ako ich stráviť radostne i zmysluplne a zároveň načerpať nové sily. Podujatia ako sú letné tábory či kresťanské festivaly sú príležitosťou, kde zažijú nielen jedinečnú atmosféru radosti, ale aj výnimočný čas s Bohom a priateľmi.

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže mladým ponúka rôzne podujatia pre mladých (spoločenské, vzdelávacie, kultúrne, charitatívne, duchovné, športové) v jednotlivých regiónoch, ale aj na celoslovenskej a medzinárodnej úrovni.

“Leto je pre mladých ‘rajom’, ktorý v sebe ukrýva obrovský potenciál. Je výzvou objaviť ho, rozmeniť na drobné a nadchnúť pre to mladých. Som hrdá, že v ZKSM sa to mnohým spoločenstvám darí a prináša to dobré ovocie do mnohých nielen mladých sŕdc a následne aj do ich rodín a školských či iných kolektívov,” povedala Mária Francová, koordinátorka ZKSM.

Na východnom Slovensku sa v Gréckokatolíckom mládežníckom centre Bárka v Juskovej Voli uskutočnia Letné stretnutia mládeže 2017, ktoré budú prebiehať v siedmych turnusoch počas mesiacov júl a august. Mladí sa môžu tešiť na katechézy či prednášky, ale aj rôzne hry, divadelné predstavenia a koncertné vystúpenia hudobných kapiel. Viac informácií nájdete na stránke http://www.gmcbarka.sk/letne-stretnutia-mladeze-2017/

V Košickej arcidiezéze v Pavlovciach nad Uhom sa uskutoční v termíne od 10. do 14. augusta Festival radosti, počas ktorého mnohých mladých povzbudzuje pohľad na čistú lásku cez žiarivé svedectvo Anny Kolesárovej. Pre viac informácií, navštivte stránku http://domcek.org/index.php?lang=sk&page=893 Rôzne podujatia pre mladých ponúka aj Arcidiecézne centrum pre mládež v Prešove, napríklad Pešia púť mladých z Prešova do Levoče alebo tábory pre mladých.

V rámci projektu Godzone sa chystá Godzone camp -  Letný tábor pre mladých od 15 do 19 rokov, ktorý bude v auguste, 21.- 25. 8. v Ostrom Grúni. Viac informácií a prihlasovanie nájdete na stránke www.godzone.sk S projektom Godzone sa môžete stretnúť aj na festivale Campfest, kde budú mať mladí evanjelizačno - modlitebný program. 

Na západnom Slovensku počas celého mesiaca júl prebieha III. ročník festivalu Novozámockého farského hudobného leta, ktorého cieľom je spájať umenie, dobrovoľníctvo a prijatie. Na koncertoch sa v priebehu tohto ročníka predstavia najmä mladí umelci - prevažne z mesta a okolia, avšak aj študenti konzervatórií zo Slovenska. Informácie o koncertoch a novinkách festivalu sú dostupné na sociálnej sieti facebook: Novozámocké farské hudoné leto (https://www.facebook.com/Farskehudobneleto/)

ZKSM sa už dvadsaťšesť rokov venuje systematickej a pravidelnej práci s mládežou. Zameriava sa na duchovné formovanie a neformálne vzdelávanie svojich členov prostredníctvom animátorských škôl. K aktuálnym projektom združenia patria Umenie milovať, Kresťan v politike, evanjelizačný projekt Godzone či projekt sieťovania a rozvoja spoločenstiev Lifenet.

TK KBS informovala Monika Takáčová[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021