-----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Západná provincia
BRATISLAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* STANISLAV ZVOLENSKÝ (bratislavský arcibiskup metropolita)
pondelok 26. júna
- pracovné stretnutia
utorok 27. júna
- slávnosť sv. Ladislava (Gyor)
streda 28. júna
- pracovné stretnutia
piatok 30. júna
- pracovné stretnutia
nedeľa 2. júla
- Cyrilometodská ratolesť vo Farnosti Kopčany: o 15.00 hod. Korunka Božieho milosrdenstva a o 15.30 hod. sv. omša
Zdroj: Július Pomšár (sekretár arcibiskupa)
* MONS. JOZEF HAĽKO (bratislavský pomocný biskup)
Pondelok 26. júna
- dopoludnia Hospodárska rada Bratislavskej arcidiecézy
- o 17:30 h svätá omša v Kostole sv. Jána z Mathy v Bratislave pri príležitosti sviatku Josemaría Escrivá de Balaguer
Streda 28. júna
- o 12:00 h svätá omša v Katedrále sv. Martina v Bratislave
- o 15:00 h stretnutie s mladými z Farnosti Pezinok
Piatok 30. júna
- o 7:00 h svätá omša v Kaplnke TV Lux v Bratislave
Sobota - Nedeľa 1. - 2. júla
- pastoračná návšteva Slovákov žijúcich v Rumunsku
Zdroj: sr. Adela Jenčová (sekretariát pomocného biskupa)
-----------------------------------------------------------------
TRNAVSKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. JÁN OROSCH (trnavský arcibiskup)
Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave
----------------------------------------------------------------
RÍMSKOKATOLÍCKA CIRKEV – Východná provincia
KOŠICKÁ ARCIDIECÉZA
* MONS. BERNARD BOBER (košický arcibiskup metropolita)
26. - 27. júna
- stretnutie so spolubratmi kňazmi z ročníka, Badín
28. júna
- 9.00 hod, svätá omša, 25. výr. CZŠ sv. Petra a Pavla, Stropkov
- 14.00 hod, zasadnutie Rady charity, ABÚ Košice
29. júna
- 18.30 hod, svätá omša, Bretejovce (Budimír)
1. júla
- 9.00 hod, Fatimská sobota, Obišovce
2. júla
- 10.30 hod, účasť na slávnostnej odpustovej svätej omši Navštívenia preblahoslavenej Panny Márie, Levoča
* MONS. MAREK FORGÁČ (košický pomocný biskup)
26. - 28. júna
- slávnosti sv. Ondreja apoštola, Amalfi, Taliansko
Mons. Marek Forgáč
2. júl 2017
10.30 hod, svätá omša pri príležitosti 15. výr. posviacky kostola, Zbudské Dlhé
* MONS. ALOJZ TKÁČ (košický emeritný arcibiskup)
2. júla
- 11.00 hod, svätá omša a požehnanie zvonov, Sobranecké kúpele (Sobrance)
Zdroj: Jozef Kmec (tajomník)
-----------------------------------------------------------------
ROŽŇAVSKÁ DIECÉZA
* MONS. STANISLAV STOLÁRIK (rožňavský biskup)
Pondelok 26. júna
- 10.00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
- 18.00 Stretnutie so spolubratmi kňazmi z ročníka, Vinné
Utorok 27. júna
- Stretnutie so spolubratmi kňazmi z ročníka, Vinné
Streda 28. júna
- 9.30 Rekolekcie Jasovského, Turnianskeho a Spišského dekanátu v Krompachoch
Štvrtok 29. júna
- 9.00 svätá omša pre zamestnancov Biskupského úradu v deň slávnosti sv. Petra a Pavla, spoločné stretnutie so zamestnancami
Piatok 30. júna
- 10.00 Dohodnuté stretnutia na Biskupskom úrade
- 14.00 Pracovné stretnutia na Biskupskom úrade
Sobota 1. júla
- 9.30 Fatimská sobota, svätá omša slávená v kostole Panny Márie Fatimskej v Starej Vode
Nedeľa 2. júla
- 10.00 Účasť na Levočskej púti, koncelebrácia na slávnostnej odpustovej sv. omši
Zdroj: Lukáš Tkáč (hovorca diecézy)
-----------------------------------------------------------------
GRÉCKOKATOLÍCKA CIRKEV
* MONS. JÁN BABJAK (prešovský arcibiskup metropolita)
Pondelok 26. júna
18.00 hod.: Vinné – svätá omša pri príležitosti ročníkového stretnutia kňazov vysvätených v roku 1978
Utorok 27. júna
13.00 hod.: Okružná – zádušná svätá liturgia a pohrebné obrady za zomrelú Máriu Tomkovú
Štvrtok 29. júna
10.00 hod.: Ľutina – Bazilika minor – archijerejská svätá liturgia na sviatok svätých apoštolov Petra a Pavla pri príležitosti Púte učiteľov
Piatok 30. júna
17.30 hod.: Prešov-Sídlisko III – Chrám blahoslaveného hieromučeníka Pavla Petra Gojdiča – svätá liturgia; po jej skončení svedectvo Myrny Nazzour
Sobota 1. júla
10.00 hod.: Ľutina – Bazilika minor – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti Fatimskej soboty; po skončení liturgie posviacka ikon v Záhrade Bohorodičky
13.30 hod.: Ľutina – Bazilika minor – Moleben k Presvätej Bohorodičke a osobné svedectvo Myrny Nazzour
Nedeľa 2. júla
10.00 hod.: Stropkov – Chrám sv. Cyrila a Metoda – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti archieparchiálnej odpustovej slávnosti Matky Ustavičnej Pomoci a svätých Cyrila a Metoda
15.00 hod.: Stropkov – Chrám bl. Vasiľa Hopka – Korunka Božieho milosrdenstva a osobné svedectvo Myrny Nazzour
* MONS. MILAN LACH (novovymenovaný apoštolský administrátor eparchie Parma v USA)
Pondelok 26. júna – piatok 30. júna
Dovolenka
Piatok 30. júna
17.30 hod.: Prešov-Sídlisko III – Chrám blahoslaveného hieromučeníka Pavla Petra Gojdiča – svätá liturgia; po jej skončení svedectvo Myrny Nazzour
Sobota 1. júla
10.00 hod.: Prešov – Dom sv. Kozmu a Damiána – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti odpustovej slávnosti sv. Kozmu a Damiána
21.00 hod.: Levoča – poľný oltár – archijerejská svätá liturgia pri príležitosti Levočskej púte
Nedeľa 2. júla
10.00 hod.: Levoča – poľný oltár – koncelebruje slávnostnú odpustovú svätú omšu
Zdroj: Ľubomír Petrík (hovorca arcibiskupstva)
-----------------------------------------------------------------
KOŠICKÁ EPARCHIA
* MONS. MILAN CHAUTUR
Utorok 27. júna
- 13:00 Pohrebná liturgia v Dome nádeje v obci Okružná
Streda 28. júna
- 13:00 Pohrebná liturgia v Katedrálnom chráme Jána Krstiteľa v Prešove
Štvrtok 29. júna
- 10:00 Svätá liturgia pri príležitosti sviatku sv. Cyrila a Metoda a záveru školského roka cirkevných škôl v Chráme Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Trebišove
Sobota 1. júla
- 9:00 Účasť na programe fatimskej soboty v areáli chrámu Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Klokočove
Nedeľa 2. júla
- 10:00 Posviacka zrekonštruovaného chrámu Zosnutia Presvätej Bohorodičky v Luhyni
Zdroj: Jaroslav Girovský (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------
BRATISLAVSKÁ EPARCHIA
* MONS. PETER RUSNÁK (bratislavský eparcha)
Utorok 27. júna
Trenčín – Cirkevná materská škola bl. Tarzície – Kaplnka bl. Tarzície
– 15:30 h.: slúži archijerejskú liturgiu pri príležitosti odpustovej ku cti bl. mučenice Tarzície – patrónky školy
Štvrtok 29. júna
Bratislava – Katedrála svätého Kríža
– 17:00 h.: slávi archijerejskú svätú liturgiu pri príležitosti eparchiálnej odpustovej slávnosti na sviatok sv. Petra a Pavla, patrónov eparchie
Zdroj: Stanislav Gábor (hovorca eparchie)
-----------------------------------------------------------------
Poznámka: Údaje sú aktualizované po ich dodaní.