V Kazachstane sa tento rok uskutočnil historicky prvý Mariologický kongres

TK KBS, sca; ml | 15. 05. 2017 09:18Kazachstan 15. mája (TK KBS) V Karagande sa tento rok uskutočnil historicky prvý Mariologický kongres. Pripravili ho na počesť 100. výročia fatimských zjavení. Veriaci boli takto povolaní k vďačnosti voči Bohu za mnohé milosti a tiež k tomu, aby vzrastali vo viere, nádeji a láske.

Počas Roka Márie sa v Kazachstane uskutočňuje viacero slávnostných podujatí. Hlavným z nich bol Mariánsky kongres v Karagande, ktorý prebiehal od 11. do 13. mája 2017. Na kongrese bol ako vyslanec pápeža Františka prítomný emeritný predseda Pápežskej rady Cor unum kardinál Paul Josef Cordes. Nechýbal apoštolský nuncius v Kazachstane Mons. Francis Assisi Chullikatt, apoštolský nuncius Ruska arcibiskup Celestino Migliore, a tiež všetci biskupi Ruska a Strednej Ázie.

Témou kongresu boli fatimské zjavenia. Kongres ukončili 13. mája 2017 v katedrálnom chráme Karagandy slávnostnou svätou omšou: tento katedrálny chrám je jediným na území bývalého Sovietskeho zväzu, ktorý je zasvätený Fatimskej Matke Božej.

Viac informácií je možné nájsť TU.

Preložila: Sr. Vojtecha Mereďová S.Praem[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021