Svätý Otec odobril argentínske smernice pre kňazov k Amoris laetitia

TK KBS, RV jb, ml; pz | 13. 09. 2016 08:21Argentína 12. septembra (RV) Svätý Otec František ocenil počin argentínskych biskupov z regiónu Buenos Aires, ktorí pre svojich kňazov vypracovali usmernenie o aplikácii 8. kapitoly exhortácie Amoris laetitia o láske v rodine. Dokument je určený samotným kňazom ako interný formačný materiál.

Ako informuje denník L´Osservatore Romano, pápež František biskupom svojej niekdajšej pastoračnej oblasti zaslal list prostredníctvom ich delegáta Mons. Sergía Alfreda Fenoya, v ktorom píše o pastoračnej láske, pobádajúcej vychádzať a vyhľadávať tých, čo sa vzdialili, „a po stretnutí sa s nimi začať cestu privítania, sprevádzania, rozlišovania a integrácie do cirkevného spoločenstva“.

Pápež František odobril aplikačnú interpretáciu pastoračne náročnej 8. kapitoly posynodálnej apoštolskej exhortácie zo strany argentínskych biskupov so slovami, že tu „nie sú iné interpretácie“. Dokument s názvom „Základné kritériá pre aplikáciu 8. kapitoly Amoris laetitia“ je podľa jeho slov „pravým príkladom sprevádzania kňazov“ a veľmi prospeje predovšetkým vďaka pastoračnej láske, ktorou je plne preniknutý. Za naliehavé Svätý Otec vo svojom liste označil formovať seminaristov a kňazov «k rozlišovaniu, osobnému i komunitnému».[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021