Vychádza septembrové číslo 27. ročníka katolíckeho časopisu pre deti Rebrík

TK KBS, mp, bj, mk | 30. 08. 2016 11:34Bratislava 30. augusta (TK KBS) Časopis pre deti od 6 do 10 rokov Rebrík už víta v novom školskom roku. Každé číslo sprevádzajú pracovné listy na podporu čítania s porozumením Čítanie s Rebom a Rikou a Modlitby 3+2, ktoré deti i dospelí nájdu zadarmo na stiahnutie na stránke www.rebrik.sk spolu s tipmi, ako časopis využívať naplno. Časopis sa aj v nastávajúcom školskom roku orientuje na sprostredkovanie a upevnenie kresťanského životného štýlu a na rozvoj čítania s porozumením.

Jeho tvorcovia sa obracajú na čitateľov: "Hneď v úvode septembrového čísla nájdete užitočné rady a tipy, bez ktorých sa v škole nezaobídete a dozviete sa, ako si veľmi jednoducho vyrobiť presýpacie hodiny, ktoré presne odmerajú prestávku počas učenia.

Počas prázdnin ste určite mali aspoň raz obuté tenisky a túlali ste sa. V tých septembrových sa vydáte na cestu do Slovenského raja, ktorý patrí medzi najkrajšie prírodné oblasti na Slovensku.

Používate vodu zodpovedne? V Rebríku si prečítajte o rôznych spôsoboch, ako sa dá voda ušetriť a používať zodpovedne. Používanie vody je pre nás bežná súčasť dňa, no pre niekoho môže byť veľmi vzácna.

V rubrike Veselí duchom sa dozviete, čo znamená meno Mária, kto bol svätý Stanislav Kostka, kedy oslavujú sviatok svätí Košickí mučeníci, alebo ako sa volal Ježišov priateľ – učiteľ židovského zákona.

V maľovanom čítaní stonožky Jožky sa ukrýva príbeh malej Terezky, ktorá sa veľmi teší do školy. Prečítajte si, ako vyzeral jej prvý deň v škole a pustite sa do maľovania rôznych úloh, ktoré si pre vás stonožka Jožka pripravila.

Viete, ako sa dá urobiť svet lepším? Vystrihnite a poskladajte si skladačku zo sedemnástich dielikov, na ktorých je napísané, akými maličkosťami môžeš prispieť ty, aby bol svet lepší. Zároveň sú to aj ciele, ktoré prijala Organizácia spojených národov, aby pomohla celej planéte.

Akú náladu máte najčastejšie? Bývate skôr veselí alebo smutní? V Rebríku nájdete tabuľku, do ktorej si môžete svoju náladu denne zaznačovať a potom vyhodnotiť, ktorá u vás prevláda.

V rubrike Za pokladmi viery venovanej príprave na prvé sväté prijímanie zistíte, aké poklady nám dáva Boh. Viac sa dočítate o sviatosti krstu. Rodičia môžu povedať deťom podrobnosti o ich krste a deti si ich zapíšu do Rebríka.

V reportáži Rebríku nazriete pod pokrievku školstva v africkej Keni. Školský rok sa tam nezačína ani nekončí vtedy ako u nás a vybudovať a navštevovať školu tu nie je vôbec jednoduché .

Časopis vychádza s finančnou podporou KBS. Z verejných zdrojov časopis podporil Fond na podporu umenia a v rámci programov finančnej podpory aktivít detí a mládeže aj MŠVVaŠ SR."

TK KBS informovala Mária Pikuláková a Brigita Janovičová[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023