Bratislavskí biskupi podávali opäť pôstnu polievku u Milosrdných bratov

TK KBS, ml; ml | 19. 02. 2016 15:30Bratislava 19. februára (TK KBS) Bratislavskí biskupi aj tento rok podporili pôstnu iniciatívu Katolíckeho hnutia žien Slovenska Podeľme sa! Vyše 200 ľudí dnes prijalo ich pozvanie na pôstnu polievku. V refektári Milosrdných bratov v Bratislave im ju osobne podávali Mons. Stanislav Zvolenský a Mons. Jozef Haľko. Prítomní za ňu zaplatili ako za celý obed. Mnohí darovali aj vyššiu sumu, než zvyčajne za svoj obed zaplatia. Vyzbieraný výnos po odrátaní nákladov za polievku bude určený na zriadenie Centra pre obnovu rodiny v Bratislavskom regióne. Vyzbieralo sa 1 786,69 eur a 88,95 eur v podobe stravných lístkov. Milosrdní bratia pridali k tejto sume ďalších 527,97 €. Vyzbierali ich na prvom plese Nemocnice Milosrdných bratov, ktorú na podujatí zastupoval riaditeľ Michal Tinák.

Najväčší záujem aj tento raz vyvolala možnosť dostať polievku priamo od biskupov. Viacerí si pochvaľovali aj možnosť vymeniť si s nimi niekoľko slov, porozprávať sa na rôzne témy či urobiť si spoločnú fotografiu na pamiatku. Odmenou pre nich bola aj chutná polievka, ktorú pripravili kuchári u Milosrdných bratov. Medzi záujemcami boli mladí i starší, kňazi i rehoľníci, ktorí prišli podporiť akciu aj napriek nepriaznivému počastiu. Nechýbali väčšie organizované skupiny. Prišli aj europoslanci Anna Záborská, Branislav Škripek, primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a starosta Bratislavy - Starého mesta Radoslav Števčík. Ako malú pozornosť dostali všetci návštevníci leták, ktorý informuje o aktuálnom desiatom ročníku podujatia Podeľme sa! Ten sa ostatných zbierok na Slovensku odlišuje tým, že sa delím, nedávam almužnu, ale dávam to, čo si sám odopriem.

Bratislavskí biskupi iniciatívu po prvýkrát podporili predvlani v apríli. Vyzbieralo sa 1763,25 eur. Peniaze putovali na pomoc mnohodetným rodinám v hmotnej núdzi v Rožňavskej diecéze a na otvorenie nízkoprahového centra v meste Lučenec. Náklady na polievku v plnej výške uhradil konvent Hospitálskej rehole Milosrdných bratov, ktorý na akciu poskytol bezplatne aj priestory svojho refektára. Arcibiskup Zvolenský a biskup Haľko podávali pôstnu polievku aj vlani vo februári. Vyzbierali 2 148,95 eur a 116,20 eur v podobe stravných lístkov. Výnos podporil Poradňu ALEXIS, ktorá pomáha ľuďom v prípade neželaného tehotenstva, psychických problémov po spontánnom či umelom potrate. Okrem toho bolo podporené aj dokončenie krízového centra pre matky, otcov a rodiny s deťmi v núdzi v Prešove. Výnos z dnešnej polievky odovzdajú v najbližších dňoch.

::vstup do fotobanky::[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021