Projekt denných myšlienok od zasvätených bude ďalej pokračovať

TK KBS, ml; pz | 10. 02. 2016 09:30Bratislava 10. februára (TK KBS) Projekt myšlienok na deň od zasvätených, ktorý vznikol pri príležitosti skončeného Roka zasväteného života, bude pokračovať. Rozhodli o tom šéfredaktor časopisu Zasvätený Život P. Juraj Pigula, OSA a predseda občianskeho združenia Admissam Jozef Martiniak, ktorý spolupracoval na vytvorení špeciálnej aplikácie. Vďaka nej bude možné aj naďalej denne získavať myšlienky do mobilu od zasvätených a laikov v Svätom roku milosrdenstva.

"Rok zasväteného života je síce na konci, naša túžba byť medzi ľuďmi je však silnejšia. Tešíme sa, že spolu pokračujeme vo vzájomnom povzbudzovaní sa na ceste k Bohu," hovorí Hermana Matláková, rehoľná sestra z Kongregácie Milosrdných sestier sv. Vincenta - Satmárok, ktorá bola hovorkyňou ženskej a mužskej Konferencie vyšších predstavených pre Rok zasväteného života na Slovensku. "Myšlienky budú naďalej zhromažďovať viacerí oslovení zasvätení a laici, ktorí sú nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí," hovorí šéfredaktor časopisu Zasvätený Život Juraj Pigula.

Pre Android môžu záujemcovia nájsť aplikáciu cez ::google play:: (pod názvom - Zasvätený život), pre majiteľov zariadení Apple v ::AppStore:: (pod názvom - Zasvätený život). Nainštalovanie aplikácie vyžaduje pripojenie k internetu (mobilnému alebo cez wifi), no následne je možné používať aplikáciu offline (bez internetového pripojenia). Používanie aplikácie je zadarmo. Na aplikáciu nadväzuje aj rovnomenná internetová stránka myslienky.zasvatenyzivot.sk, kde bude možné myšlienky nájsť. Novinka vznikla pri príležitosti slávenia Roka zasväteného života na Slovensku a pokračuje v Mimoriadnom Svätom roku milosrdenstva. Počas roka prijímalo denne myšlienku na svoje mobily približne 2 000 ľudí a do e-mailing listu bolo zapojených okolo 5 000 ľudí.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023