Tím Zasväteného života ďakoval v Ríme za Rok zasväteného života

TK KBS, zasv; ml; pz | 08. 02. 2016 16:29Bratislava 8. februára (TK KBS) Púť vďačnosti absolvovala v uplynulých dňoch sedemčlenná redakcia časopisu a webstránky Zasvätený život. Ďakovať a načerpať sa rozhodli v Ríme. "Nebola to len púť vďačnosti, bola to zároveň cesta rôznych stretnutí, nových podnetov či inšpirácií," hovorí augustinián Juraj Pigula. Fotoreportáž z púte je možné nájsť na stránke zasvatenyzivot.sk.

Putovanie začali prehliadkou niektorých pamiatok - napríklad videli Koloseum a Baziliku sv. Klementa. Spoločne prešli jednou z Brán milosrdenstva. Navštívili i Apoštolský palác a Baziliku sv. Petra vo Vatikáne. Osobitnou časťou boli prijatia u kardinála Jozefa Tomka, sekretára Kongregácie pre východné cirkvi Cyrila Vasiľa, či návšteva v Slovenskej redakcii Vatikánskeho rozhlasu.

Rok zasväteného života oslávili slovenskí pútnici aj na slávnostnej svätej omši s pápežom Františkom. Tisícky rehoľníkov a rehoľníčok, členov sekulárnych inštitútov a komunít prišli na sviatok Obetovania Pána, ktorý je zároveň aj Svetovým dňom zasväteného života, poďakovať za rok plný milostí.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023