Pápež sa teší na Guadalupe: Ako ďalšie z detí sa priblížim k Matke

TK KBS, RV bp; ml; pz | 08. 02. 2016 14:37Vatikán 8. februára (RV) Pápež František dnes zverejnil videoposolstvo pre Mexičanov pred svojou apoštolskou cestou do Mexika, ktorá sa začína už tento piatok 12. februára. Svätý Otec rozprávajúc v rodnej španielčine hovorí, že v modlitbách vždy myslí na Mexičanov a želá si stretnúť sa s nimi, osobitne s trpiacimi. Zároveň sa s mexickým ľudom delí aj o jedno zo svojich najväčších prianí: „môcť navštíviť dom Panny Márie.“

Národnú svätyňu v Guadalupe navštívi pápež v sobotu o polnoci nášho času. Ako mariánsky pútnik takto hovorí o svojich očakávaniach: „Je nádherné môcť navštíviť materinský dom a cítiť nehu jej láskavej prítomnosti. Tam sa jej pozriem do očí a poprosím ju, aby z nás nespustila svoj milosrdný pohľad, lebo ona je našou Nebeskou matkou.“

*

Plné znenie pápežovho videoposolstva pred cestou do Mexika

„Drahí bratia a sestry,

chýba už len veľmi málo do začiatku mojej cesty do Mexika. Som spokojný a cítim veľkú radosť. V mojej modlitbe vždy špeciálne myslím na všetkých Mexičanov. Nosím ich vo vnútri môjho srdca. Teraz ich budem môcť navštíviť a vstúpiť na túto požehnanú zem, tak milovanú Bohom a tak drahú pre Pannu Máriu.

Možno sa spýtate: Čo pápež touto cestou zamýšľa? Odpoveď je okamžitá a jasná – želám si prísť ako misionár milosrdenstva a pokoja, stretnúť sa s vami, aby sme spoločne vyznali našu vieru v Boha a podelili sa o základnú pravdu nášho života: že Boh nás veľmi miluje, miluje nás nekonečnou láskou bez ohľadu na naše zásluhy. Chcem byť tak pri vás tak blízko ako sa len dá, no osobitným spôsobom pri trpiacich, aby som ich objal a povedal, že Ježiš ich veľmi miluje a je im vždy po boku.”

Teší ma, keď sa dozvedám, že sa na túto cestu pripravujete mnohými modlitbami. Modlitba rozširuje naše srdce a pripravuje ho na prijatie Božích darov. Modlitba osvetľuje naše oči, aby sme videli iných tak ako ich vidí Otec, aby sme milovali tak ako miluje Boh. Veľmi vám ďakujem, že sa modlíte aj za mňa, lebo to potrebujem.

Chcete, aby som sa vám zdôveril s ďalším z mojich najväčších želaní? Môcť navštíviť dom Panny Márie. Ako ďalšie z detí sa priblížim k Matke a položím jej k nohám všetko, čo nosím v srdci. Je nádherné môcť navštíviť materinský dom a cítiť nehu jej láskavej prítomnosti. Tam sa jej pozriem do očí a poprosím ju, aby z nás nespustila svoj milosrdný pohľad, lebo ona je našou Nebeskou matkou. Zverujem jej už teraz moju cestu a vás všetkých, moji drahí mexickí bratia.

Nech vás Ježiš žehná a Panna Mária vám pomáha.“[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021