Rehoľníci z celej Banskobystrickej diecézy putovali na Staré Hory

TK KBS, RL, ml; pz | 08. 02. 2016 11:11Staré Hory 8. februára (TK KBS/Rádio LUMEN) Rehoľníci z celej Banskobystrickej diecézy putovali cez víkend na Staré Hory. V miestnej bazilike Navštívenia Panny Márie sa s nimi v rámci Fatimskej soboty stretol diecézny biskup Marián Chovanec. Program slávenia Fatimskej soboty začal modlitbou posvätného ruženca. Na svätej omši, ktorú v priamom prenose vysielalo Rádia LUMEN, biskup Chovanec povzbudil rehoľníkov v ich zasvätení a v práci, ktorú konajú.

„Svätý rok života zasvätenia pomáha, aby to zasvätenie bolo krásne, čisté aj v nás a svietilo ako tá oltárna svieca do okolia, kde sa nachádzame a kde žijeme a žijeme v nádeji, že Pán o tom vie, Pán je s nami, Pán čaká na to, aby nás odmenil," povedal biskup Chovanec. Rehoľníci si počas svätej omše a následnej eucharistickej adorácie obnovili svoje zasvätenie. „Pane, Ty si Šalamúna obdaroval múdrym a chápavým srdcom. Pomáhaj nám žiť naše zasvätenie s múdrosťou srdca a v úsilí o chápanie seba a tých, ktorí sú nám zverení. Pane, apoštoli ti porozprávali všetko, čo robili a učili. Pomáhaj nám, aby sme aj my v modlitbe všetko odovzdávali Tebe a dokázali sa aj vzájomne podeliť o vzťah s Tebou a odovzdávať si skúsenosti zo služby ľuďom," povedala v prosbe jedna z rehoľníčiek.

Program spomínanej Fatimskej soboty pokračoval spoločným stretnutím rehoľných sestier a rehoľných bratov z viacerých komunít a spoločenstiev, ktoré pôsobia na území Banskobystrickej diecézy (Zdroj: Rádio LUMEN).[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023