Predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský si uctil obete útokov v Paríži

TK KBS, ml, mk, pz; mk | 16. 11. 2015 13:09Bratislava 16. novembra (TK KBS) Predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský si dnes symbolickou minútou ticha v modlitbe uctil obete piatkových teroristických útokov v Paríži. Urobil tak pri Veľvyslanectve Francúzskej republiky na Slovensku, ktoré sídli na Hlavnom námestí v Bratislave. Pripojil sa k výzve hláv štátov a predsedov vlád členských štátov Európskej únie a čelných predstaviteľov európskych štátov. Obete útokov si pred veľvyslanectvom napoludnie prišiel uctiť predseda vlády SR Robert Fico s francúzskym veľvyslancom na Slovensku Didierom Lopinotom, ktorý následne prijal i osobnú kondolenciu bratislavského arcibiskupa metropolitu Mons. Stanislava Zvolenského.

Arcibiskup Zvolenský veľvyslancovi povedal o svätej omši, ktorú za obete atentátu slávili slovenskí biskupi na čele s kardinálom Jozefom Tomkom v Ríme. Zároveň ho uistil o modlitbách našich veriacich za francúzskych občanov zasiahnutých násilím i všetkých ich blízkych. Spolu s arcibiskupom vyjadril svoju účasť na bolesti aj hovorca KBS Martin Kramara.

Na obete útokov pamätali dnes aj počas poludňajšej svätej omše v Katedrále sv. Martina v Bratislave. "Milovaní bratia a sestry, v týchto chvíľach celá Európa vzdáva úctu všetkým tým, ktorí zahynuli pri strašných útokoch v Paríži. Aj my sa spájame so všetkými ľuďmi dobrej vôle a vkladáme týchto zosnulých do našich modlitieb. A prosíme aj za tých, ktorí sú v nemocniciach a prejavujeme aj spoluúčasť rodinám, ktoré oplakávajú svojich najbližších," povedal hlavný penitenciár Katedrály sv. Martina Mons. Ján Formánek, ktorú svätú omšu celebroval.

Svoju sústrasť prejavili krátko po tragédii všetci biskupi spolu s kardinálom Jozefom Tomkom. Predsedovi Konferencie biskupov Francúzska Mons. Georgesovi Pontierovi napísali sústrastný telegram, v ktorom uviedli, že "zostali šokovaní správou o tragédii, ktorá postihla Paríž. V tejto chvíli tak bolestnej pre vašu vlasť, chceme vám vyjadriť našu duchovnú a bratskú blízkosť. Dnes dopoludnia my všetci, spolu s našim kardinálom, budeme sláviť Eucharistiu za všetkých zomrelých a ich drahých," napísali v telegrame biskupi s kardinálom Tomkom.

::vstup do fotobanky::[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021