Zvolen dejiskom stredoslovenského stretnutia kresťanských podnikateľov

TK KBS, RL, jh, ml; pz | 16. 11. 2015 09:23Zvolen 16. novembra (TK KBS/Rádio LUMEN) O tom, že biznis sa dá robiť aj s kresťanskými hodnotami, bez úplatkov a férovo, bola reč na stredoslovenskom stretnutí kresťanských podnikateľov vo Zvolene.

Mal iba 14 rokov a už sníval o tom, že si založí vlastnú firmu. Hoci začiatky neboli vôbec jednoduché, Štefan Súkeník sa nevzdal. Vybudoval úspešnú firmu, ktorá je na trhu už 24 rok. „Lebo bez odvahy sa človek strašne trápi. Proste by sa utrápil tými dennodennými starosťami o to prežitie. Treba to zveriť Bohu," hovorí Súkeník. Kresťankí podnikatelia diskutovali vo Zvolene o svojich skúsenostiach, i o tom, s čím sa vo svojom biznise najviac trápia. „Naším cieľom je vytvárať si navzájom vzájomnú podporu v žití kresťanských hodnôt, v žití viery a v kontexte podnikania," pripomína organizátor Branislav Bratko.

Dôležitou súčasťou každej firmy je výber tých správnych ľudí, no nie vždy je to jednoduché. Hovorí Juraj Kuruc, ktorý sa zaoberá vymáhaním pohľadávok. „Kopa ľudí sa vie pretvarovať, priam na ten pohovor sa vie super pripraviť, a potom je realita iná.“ Možno viac než slová o nás prezradí naša reč tela i oblečenie. Nezanedbateľnou súčasťou je preto i pre podnikateľov vhodný imidž. Vysvetľuje Zuzana Bratková, ktorá sa venuje práve poradenstvu v oblasti vizáže a imidžu. „Vidíme nejakého človeka, tak máme pár sekúnd na to, aký dojem vytvoríme.“

Stretnutie kresťanských podnikateľov vo Zvolene bolo nielen o praktických informáciách, nových obchodných kontaktoch, ale aj o vytvorení spoločenstva. Byť kresťanským podnikateľom nie je dnes jednoduché, ale ako hovorí emeritný pápež Benedikt XVI., je to vznešené povolanie, vytvára hodnoty i lepšiu spoločnosť.

Zdroj: Rádio LUMEN, Jana Horniaková (monitoring)[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022