Laura ponúkne i tento rok zamyslenia nad evanjeliom s videami a obrázkami

TK KBS, mm; ml;pz | 16. 11. 2015 09:04Bratislava 16. novembra (TK KBS) Už po šiesty rok prichádza Laura, združenie mladých, s projektom Vianoce. Ponúka zamyslenia nad evanjeliom dňa doplnené o inšpiratívne videá a obrázky, ktoré budú záujemcov sprevádzať adventom aj tento rok.

Projekt Vianoce s podtitulom, mladí píšu mladým, je séria krátkych zamyslení na každý deň, od Nedele Krista Kráľa, až po sviatok Narodenia Pána. Táto užitočná pomôcka pre lepšie prežitie adventu a vianoc obsahuje okrem samotného zamyslenia, aj výstižné ilustrácie, predsavzatia na každý deň a bonus – krátke video. Je to originálna príprava, ktorá atraktívnym spôsobom približuje meditovanie nad Svätým písmom a pomocou predsavzatia pomáha čitateľom aj počas dňa žiť evanjeliom v konkrétnej službe lásky. "Cítime potrebu pokračovať v Projekte Vianoce, ktorý je pre mladých užitočnou pomôckou pre hlbšie prežitie adventu. Taktiež vnímame pozitívnu odzvu a ohlasy od fanúšikov, že im projekt pomáha uvedomovať si Božiu prítomnosť v ich živote," priblížila Martina Mäsiarová, spolukoordinátorka Projektu Vianoce.

Čitatelia privítajú originálnosť a „mládežníckosť“ zamyslení, pretože spisovatelia, ktorí texty tvoria, sú mladí dobrovoľníci nadchnutí myšlienkou projektu. Aj vďaka ich pomoci a talentu získava projekt svoju tvár. „Počas adventu čítam zamyslenia každý deň. Sú veľmi originálne, inšpiratívne a budujú môj vzťah s Bohom. Prostredníctvom zamyslení viem hlbšie a intenzívnejšie prežiť advent. Odporúčam ich aj ostatným“ - hovorí čitateľka a fanúšička Projektu Vianoce, Betka. Projekt Vianoce prebieha na facebookovej stránke pod rovnomenným názvom a zamyslenia nájdete aj na webovej stránke združenia Laura - www.laura-mladez.sk. Prvé zamyslenie bude šírené už na nedeľu Krista kráľa. Ďalšie začnú pribúdať každodenne od prvej adventnej nedele až po sviatok Narodenia Pána.

TK KBS informovala Martina Mäsiarová[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022