Svätý Otec prijal zrieknutie sa úradu biskupa Andreja Imricha

TK KBS, AN; pz | 15. 10. 2015 12:00Bratislava 15. októbra (TK KBS) Svätý Otec František dnes prijal zrieknutie sa úradu pomocného biskupa Spišskej diecézy, ktoré mu predložil Mons. Andrej Imrich. Konferenciu biskupov Slovenska o tejto skutočnosti informovala Apoštolská nunciatúra v Bratislave. Mons. Andrej Imrich v súvislosti s prijatím zrieknutia sa úradu povedal:

„Svätý otec ma uvoľnil z úradu na moju prosbu. Vyhovel mi a som mu za to vďačný. Uvedomujem si, že v mojom veku psychické aj fyzické sily slabnú. Diecéza má dostatočný ľudský potenciál. Má dosť mladších kňazov, ktorí absolvovali postgraduálne štúdiá v zahraničí a sú rozhľadení po každej stránke. Svojimi schopnosťami i silami dokážu kvalitne zastávať služby v Cirkvi, preto moje uvoľnenie z úradu vnímam ako správne.“ Mons. Andrej Imrich zároveň vyjadril želanie, aby jeho rozhodnutie bolo chápané v pokoji, v duchu jeho úprimnej, neustálej snahy o dobro Cirkvi na Slovensku.

Mons. Andrej Imrich sa narodil 9. januára 1948 v Mníšku nad Popradom. Kňazskú vysviacku prijal 8. júna 1974. Za spišského pomocného biskupa bol menovaný 4. júna 1992 sv. Jánom Pavlom II. Biskupskú vysviacku prijal 11. júla 1992 v Katedrále sv. Martina v Spišskom Podhradí.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023