ZKSM chystá v rámci projektu Kresťan v politike konferenciu Slovensko 25

TK KBS, lva, ml; pz | 13. 04. 2015 13:46Bratislava 13. apríla (TK KBS) Pri príležitosti 25. výročia od Nežnej revolúcie, ktoré sme si pripomenuli koncom vlaňajšieho novembra, pripravuje Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže konferenciu s názvom Slovensko 25. Uskutoční sa 13. júna v hoteli Kultúra v Ružomberku. Podujatie sa koná v rámci projektu Kresťan v politike.

"Počas posledných 25 rokov zažila naša krajina mnohé vzostupy aj pády a prešla rôznymi premenami. Pred nami je však ďalších 25 rokov a záleží aj od nás kam bude naša krajina naďalej smerovať. Na tomto podujatí preto chceme vytvoriť priestor pre stretnutie a motiváciu kresťanov k tomu, aby zasiahli do spoločenského života v krajine a ovplyvnili smerovanie Slovenska počas nasledujúceho obdobia,“ uviedol jeden z organizátorov Eduard Filo.

Ako ďalej Eduard Filo uviedol, organizátori chcú na konferenciu pozvať všetkých kresťanov na Slovensku. „Veríme, že do smerovania tejto krajiny majú čo povedať kresťania na akýchkoľvek postoch a v akýchkoľvek oblastiach,“ zdôraznil Filo a dodal, že „cieľom konferencie je, aby z nej každý účastník odchádzal s praktickým návodom ako sa zapojiť do konkrétnej oblasti spoločnosti a ovplyvniť ju.“

Konferencia Slovensko 25 bude plná rozmanitého programu. Zahŕňa motivačné prednášky, praktické workshopy, spoločný modlitbový čas a priestor na spoznávanie kresťanov pôsobiacich v rozličných sférach. „Špeciálnou časťou programu bude tzv. okrúhly stôl, za ktorý spoločne zasadnú známe osobnosti občianskeho a politického života na Slovensku. Pozvanie prijali Ján Figeľ, Richard Vašečka, Richard Rybníček, Ján Buc a Katarína Humanová, ktorí budú diskutovať o tom, ako priniesť kresťanské hodnoty do spoločnosti,“ spresnil Lukáš Valach, ktorý sa taktiež podieľa na organizovaní konferencie.

Partnermi konferencie Slovensko 25 sú organizácie, ktoré sa už dlhodobo venujú angažovaniu sa v spoločnosti: Fórum kresťanských inštitúcii, Nadácia Konráda Adenauera, projekt Godzone, Kolégium Antona Neuwirtha, platforma Kresťania v meste, Mládež s misiou a Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina. Všetky informácie o konferencii je možné nájsť na stránke: Slovensko25.sk. Bližšie informácie tiež poskytne koordinátor konferencie Eduard Filo (eduard@zksm.sk, 0904 262 104)

TK KBS informoval Lukáš Valach[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023