Svätý Otec František navštívi v novembri Toskánsko: Prato a Florenciu

TK KBS, RV zk, ml; pz | 27. 03. 2015 19:26Vatikán 27. marca (RV) Poznáme detaily ďalšej pastoračnej návštevy pápeža Františka v rámci Talianska. Svätý Otec 10. novembra navštívi dve mestá v regióne Toskánsko: Prato a Florenciu. Program cesty dnes zverejnila Prefektúra pápežského domu. Pápež František odletí z Vatikánu helikoptérou o 7. hod. ráno. Na námestí pred katedrálou v Prate sa o 8. hod. stretne s tými, ktorí sa radia k „svetu práce“: zamestnancami, zamestnávateľmi a ďalšími. Hostiteľom bude tamojší biskup Franco Agostinelli.

Na 9. hodinu je plánovaný presun do neďalekej Florencie, kde pápeža privíta miestny arcibiskup, kardinál Giuseppe Betori. Svätý Otec sa o 10. hodine vo florentskej katedrále „Santa Maria del Fiore“ stretne s účastníkmi 5. celotalianskeho cirkevného kongresu s mottom „V Ježišovi Kristovi spočíva nový humanizmus“. Kongres sa bude konať počas piatich dní od 9. do 13. novembra. Pred vstupom do katedrály pápež František navštívi aj známu krstiteľnicu stojacu v jej susedstve.

Svätý Otec sa vo Florencii stretne tiež s chorými. Stane sa tak napoludnie v Bazilike Santissima Annunziata. Následne bude obedovať s chudobnými v neďalekej Jedálni sv. Františka spravovanej diecéznou charitou. Posledným bodom pastoračnej návštevy bude svätá omša, ktorú bude Svätý Otec sláviť o 15.30 na štadióne Artemio Franchi. Po nej sa vydá na spiatočnú cestu do Vatikánu, s predpokladaným návratom o 18. hod.

Návšteva tentoraz nespadá do záveru týždňa, ako je zvykom pri pápežových cestách v rámci Talianska. Ohlásený deň návštevy 10. november je utorok.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022