Na Teologickej fakulte v Košiciach mali večer o sv. Jánovi Pavlovi II.

TK KBS, RL, ml; pz | 24. 03. 2015 16:43Košice 24. marca (TK KBS/Rádio LUMEN) Úrad pre apoštolát ochrany života pri Košickej arcidiecéze v priestoroch Teologickej fakulty v Košiciach pripravil slávnostný večer. Venovaný bol sv. Jánovi Pavlovi II. Tento rok si pripomíname 10. výročie jeho smrti a 20 rokov od vydania encykliky Evangelium vitae.

Svedectvá o Jánovi Pavlovi II., čítanie najvýznamnejších statí encykliky Evangelii vitae, hudba či spomienkový akt pri buste Jána Pavla II. vypĺňali večer venovaný tomuto svätcovi. „Prínos sv. Jána Pavla II. dáva ľuďom odvahu. My sme mu vďační práve za to svedectvo, ktoré potom aj tu na návšteve pred 20 rokmi v Košiciach 2. júla dokumentoval tým, že tu kanonizoval košických troch mučeníkov, ustanovil Košice za metropolu Východnej provincie. To boli tiež veľké gestá, ktoré dodali váhu myšlienke, že keď Kristus je s nami, kto je proti nám?" povedal košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober.

Celá akcia bola zároveň pozvánkou na stredu 25. marca, keď sa v Košiciach uskutoční pochod vďaky ulicami mesta a o 16:30 bude celomestská svätá omša za život. Organizátori počas týchto dní zbierajú aj podpisy pod výzvu zdravotníkom. Hovorí organizátor podujatia Dušan Škurla: „V tomto roku pripravujeme výzvu lekárom a zdravotníckym pracovníkom v Košiciach, kde sa vykonávajú potraty. Obsahom tejto výzvy je žiadosť, aby si uplatnili výhradu vo svedomí, že nebudú vykonávať takéto výkony a potom ich žiadame, aby sa zodpovední pracovníci zasadili za to, že v ich pracovisku sa potraty nebudú vykonávať. Povzbudzujeme lekárov k tomu, aby mali odvahu urobiť tento skutok.“

Zdroj: Rádio LUMEN[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022