Centrum pre rodinu Bratislavskej arcidiecézy zmenilo svoje sídlo

TK KBS, RL, jh, ml; pz | 13. 01. 2015 14:04Bratislava 13. januára (TK KBS) Rodiny v Bratislavskej arcidiecéze majú už takmer 3 roky možnosť obrátiť sa na Centrum pre rodinu Bratislavskej arcidiecézy. Centrum nedávno zmenilo svoje sídlo. Pôvodné priestory na Kapitulskej ulici nahradili modernejšie vo farnosti Svätej Rodiny. Požehnal ich bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský symbolicky na sviatok Svätej Rodiny. Centrum sa tak stane dostupnejším a svoje úlohy bude môcť vykonávať efektívnejšie.

Centrum pre rodinu Bratislavskej arcidiecézy vzniklo v marci 2012 z podnetu Konferencie biskupov Slovenska. Dnes ho už nájdete na inej adrese ako v čase jeho založenia. „Pán Boh to tak prihral, že teraz, vlani, v 2014, v októbri sme trošku intenzívnejšie aj sa opäť modlili a vtedy vlastne sme dostali od pána arcibiskupa prísľub, že niečo sa našlo a nakoniec sme teda dostali miestnosti pri farnosti Svätej Rodiny na mieste, kde vlastne bol Ján Pavol II. v 2003," hovorí riaditeľ centra, salezián – kňaz Marian Valábek. Úlohou centra je podľa Mariana Valábka posielať podnety do dekanátov a farností, aby sa tam robila služba rodinám a v rodinách. "Každá farnosť má základnú pastoračnú oblasť, rodinu. Tieto rodiny treba sprevádzať, ale na druhej strane treba aj pripravovať novovznikajúce rodiny," povedal Valábek.

Arcibiskup Zvolenský vysvetľuje, že z centra sa budú koordinovať všetky prorodinné aktivity. „Predovšetkým však ide o také stretnutia manželov, potom stretnutia tých, ktorí majú nejaké ťažkosti, potom stretnutia tých, ktorí sa na manželstvo pripravujú, chceli by sme, aby s tým boli spojené aj poradné služby.“

Zdroj: Rádio LUMEN / Ján Heriban[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023