Aliancii za rodinu odstránili výzvu na podporu z portálu dakujeme.sk

TK KBS, azr, ml; mk | 07. 01. 2015 14:14Bratislava 7. januára (TK KBS) Aliancia za rodinu, ktorá stojí za prípravou referenda o ochrane rodiny, upozorňuje, že odstránili jej výzvu na finančnú podporu z dobrovoľníckeho portálu dakujeme.sk. Ľudia sa vďaka nej mohli zbierať na kampaň prvého občianskeho referenda na Slovensku.

"Projekt po tlaku homoloby reprezentovanej pánom Oravcom, riaditeľom Nadácie Milana Šimečku, a po následnom zásahu denníka SME musel v záujme svojho fungovania odstrániť našu výzvu, cez ktorú sa ľudia transparetne zbierali na kampaň prvého občianskeho referenda. Náš zápas o rodinu sa stáva už aj zápasom o slobodu a demokraciu," upozorňuje Aliancia za rodinu.

Portál ďakujeme.sk “založila jedna mamička na materskej a postupne sa pridali ďalšie dve. Všetko robia na báze dobrovoľnosti, za čo im patrí veľký obdiv a poďakovanie. Je neprípustné, že si niekto dovolí zastrašovať takýchto ľudí,“ hovorí Anna Verešová, ktorá sa 16 rokov venuje týraným ženám. „Odmietame to, aby boli zastrašovaní ľudia, ktorí podávajú pomocnú ruku všetkým bez rozdielu,“ uviedol Anton Chromík, hovorca Aliancie za rodinu. „Odmietame, aby terčom útokov bola sloboda a demokracia. Poukazovali sme na tieto umlčiavacie praktiky u nás i v zahraničí už pred časom. Varovali sme pred stratou slobody, pred stavom, kedy sa ľudia budú báť povedať, že otec a mama sú to najlepšie pre deti. Teraz sa to stáva realitou,“ dodáva Peter Kremský, druhý hovorca AZR.

Aliancia zároveň vyzvala členov Správnej rady a zakladateľov Nádacie Milana Šimečku, aby vyjadrili oficiálny postoj voči vyššie spomínaným udalostiam dotýkajúcim sa prvého občianskeho referenda v histórii Slovenska. "Myslíme si, že v prípade Nadácie Milana Šimečku sú kroky pána Oravca priamo proti princípom nadácie, ktorými je rozvíjanie ideálu novembra 89, demokracie, slobody a občianskej spoločnosti. Myslíme si, že Správna rada nadácie by mala z hore uvedených dôvodov zvážiť pôsobenie pána Oravca v nadácii," uvádza v tlačovej správe Aliancia za rodinu.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023