Reportérka ponúka dokument o atmosfére a dianí na SDM v Riu

TK KBS, mma; ml | 31. 01. 2014 12:02Bratislava 31. januára (TK KBS) Atmosféru a dianie medzi slovenských účastníkmi Svetových dní mládeže (SDM) v Rio de Janeiro zachytáva nový dokumentárny film, ktorý pripravila reportérka Monika Mannová. Do Latinskej Ameriky vycestovala vlani spolu s kameramanom na vlastné náklady, záujemcom preto ponúka film za zvýhodnenú cenu (13 €). Všetci, ktorí si chcú zakúpiť DVD na pamiatku, môžu sa ozvať na adresu film.rio13@gmail.com alebo na mobilné číslo 0911 557 756.

"Keď som film strihala a tvorila, prežila som si dobrodružstvo a jeho zmysel opäť. Obohatilo ma to, a preto neľutujem vynaložené prostriedky, čas a námahu," hovorí pre TK KBS Monika. V 27-minútovom dokumentárnom filme prináša pohľad slovenských mladých na Brazíliu i SDM. Nechýbajú hlavné udalosti a míľniky, kontakty v hostiteľských farnostiach a s pútnikmi s iných krajín, stručná história predchádzajúcich SDM, ale aj rozhovory s mladými, kňazmi, veľvyslancom Slovenska v Brazílii, brazílskym ambasádorom a pozvanie na najbližšie SDM v Krakove. Už v marci by sa mal objaviť na RTVS.

Monika Mannová prešla spravodajstvom RTVS, investigatívnou publicistikou v TA3 i dokumentom. Ako programová riaditeľka bola i autorkou viacerých relácií. "Všetky tie skúsenosti ma priviedli k osobnému poznaniu: je potrebné prinášať tomuto svetu čo najviac dobrých zvestí. Vlastne – hovoriť pravdu a ísť za ňou tam, kde je úprimná, čistá a zmysluplná. Preto som sledovala prípravy tímu, ktorý odcestoval do Ria. Spojila som sa s nimi a začala som pracovať," hovorí Monika. "Tento projekt je ako balíček altruizmu, nadšenia, obetovania," dodáva.

TK KBS informovala Monika Mannová[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023