Združenie mladých Laura si pripomenie 20. výročie svojho založenia

TK KBS, jc;mk | 28. 11. 2013 12:50Bratislava 28. novembra (TK KBS) Združenie Laura, ktoré v spolupráci so saleziánskymi sestrami podporuje integrálny rozvoj detí a mládeže na Slovensku, 4. decembra 2013 oslávi 20 rokov svojej existencie. Asociácia sa podľa vzoru dona Bosca a Márie Dominiky Mazzarellovej snaží rozvíjať osobnosti mladých ľudí a viesť ich k plnohodnotnému využívaniu voľného času. Svoju činnosť Laura realizuje prostredníctvom osobného sprevádzania a voľnočasových aktivít v štýle preventívneho systému.

Laura začínala ako malé stredisko v Prešove, a dnes združuje vyše 1500 členov v 15-tich strediskách po celom Slovensku, ktorí sa stretávajú v 112-tich základných kolektívoch. Vďaka 256 dobrovoľníkom sa Laure v roku 2012 podarilo zorganizovať takmer 700 podujatí.

„S radosťou spomínam na chvíle prežité v Laure. Počas tohto obdobia sme stavili na tímovú prácu a to bolo dôležité, rástli sme spolu - sestry aj mladí, dopĺňali sme sa. Naozaj práve v Laure som získala bohatú pastoračnú i organizačno-riadiacu skúsenosť. Spoznala som mnoho krásnych mladých, naučila som sa, že nestačí iba robiť pre mladých, ale byť pri nich a s nimi, mať jasné kým som a čo chcem ponúknuť a.... vsadila som na vzťahy, z ktorých aj dnes žijem, pretože zostali pri mne,“ hovorí sestra Jana Kurkinová, provinciálna predstavená saleziánok, ktorá bola v rokoch 2006-2011 riaditeľkou ústredia a  predsedníčkou združenia.

Združenie už 10 rokov zastrešuje projekt misijných dobrovoľníkov „V nasadení života“ (VIDES), Mediálnu školu, či rôzne regionálne a celoslovenské športové podujatia, ktoré sú prevenciou proti konzumnému životnému štýlu a zároveň príležitosťou učiť sa hre fair-play a tímovej spolupráci.

TK KBS informovala Júlia Čižmárová, predsedníčka Laury[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021