Exhortáciu Evangelii gaudium prijme v nedeľu z rúk Svätého Otca 36 ľudí

TK KBS, RV mf; ml | 19. 11. 2013 18:39Vatikán 19. novembra (RV) Svätá stolica predstaví oficiálne apoštolskú exhortáciu pápeža Františka Evangelii gaudium (Radosť evanjelia) v utorok 26. novembra o 11.30 h. Informovalo o tom Tlačové stredisko Svätej stolice, v ktorého priestoroch sa prezentácia uskutoční.

Apoštolská exhortácia o ohlasovaní evanjelia v súčasnom svete je výsledkom minuloročnej Biskupskej synody o novej evanjelizácii, ktorá sa konala v dňoch 7. – 28. októbra vo Vatikáne. Exhortáciu počas tlačovej konferencie priblížia Mons. Rino Fisichella, predseda Pápežskej rady na podporu novej evanjelizácie, Mons. Lorenzo Baldisseri, generálny sekretár synody biskupov a Mons. Claudio Maria Celli, predseda Pápežskej rady pre spoločenské komunikačné prostriedky.

Svätý Otec František symbolicky odovzdá Evangelii gaudium zástupcom viacerých spoločenských skupín v nedeľu 24. novembra počas eucharistickej slávnosti na Námestí sv. Petra, ktorá ukončí Rok viery. Z rúk Svätého Otca ju príjmu zástupcovia z radu biskupov, kňazov a tiež diakonov, pochádzajúci z Lotyšska, Tanzánie a Austrálie. Odovzdá ju tiež zástupcom rehoľníkov a rehoľníčok, birmovancov, seminaristov a noviciek, rodín, katechétov, mladých, bratstiev a hnutí, či novinárov.

Zaujímavosťou je, že apoštolskú exhortáciu venuje aj zástupcovi nevidiacich, a to v podobe zvukovej nahrávky na CD-čku. Svet umelcov bude pri tejto príležitosti zastupovať japonský sochár Etsuro Sotoo, známy svojou spoluprácou pri budovaní chrámu Sagrada Familia v Barcelone a mladá poľská maliarka Anna Gulaková. Celkovo tak pôjde o 36 ľudí pochádzajúcich z 18 krajín.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021