Svätý Otec vyjadril podporu nemeckému Pochodu za život

TK KBS, kathpress, mk;mk | 20. 09. 2013 14:48Berlín 20. septembra (TK KBS) Svätý Otec František podporuje "Pochod za život", ktorý sa v nedeľu uskutoční v centre Berlína. Vo vatikánskom liste, ktorého výňatok dnes zverejnili, sa píše: "Jeho Svätosť sa spája s účastníkmi Pochodu za život v modlitbe a prosí Boha, aby svojím požehnaním sprevádzal všetky námahy, ktoré sa snažia o dosiahnutie neobmedzenej ochrany ľudského života vo všetkých jeho fázach." Výňatok zverejnila nemecká "Spolková únia právo na život", ktorá Pochod za život organizuje.

Pochod sa v Nemecku uskutoční už jedenásty krát. Očakáva sa účasť tisícov kresťanov z celého Nemecka. Ich cieľom je zjednotiť sa "za bezpodmienečnú ochranu ľudského života od začiatku do konca". Podujatie začína prejavom o 13. hodine pred úradom spolkového kancelára. Akciou podporujú medzi inými napríklad predseda Biskupskej konferencie Nemecka arcibiskup Robert Zollitsch, berlínsky arcibiskup kardinál Rainer Maria Woelki a evanjelický biskup Berlína Markus Dröge.

Už v predchádzajúcich rokoch vyvolal pochod aj protestné akcie. Tento rok bol okrem iného založený aj "Spolok na sexuálne sebaurčenie". Hlásia sa k nemu napríklad Spolok nemeckých humanistov, ako aj berlínsko-brandenburský Spolok lesbičiek a gayov. Títo plánujú na 13. hodinu opozičný pochod pri Brandenburskej bráne.

V Evanjelickej cirkvi je postoj voči pochodu nejednotný. Záverečná bohoslužba sa preto nebude konať v berlínskom Dóme, ako bolo pôvodne naplánované. Iniciátori akcie chcú pochod napriek tomu ukončiť bohoslužbou, miesto jej konania však bude zverejnené až počas samotného pochodu.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022