Predseda KBS poďakoval tímu, ktorý pripravil stretnutie mládeže R13

TK KBS, och; ml | 05. 09. 2013 14:01Bratislava 5. septembra (TK KBS) Predseda Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Mons. Stanislav Zvolenský dnes prijal dvoch zástupcov tímu, ktorí sa venovali príprave Národného stretnutia mládeže R13 v Ružomberku. Ocenil ich snahu a angažovanosť, spoločne uvažovali i tom, či bude mať stretnutie svojich nasledovníkov. Prijatie nadväzuje na stretnutie po skončení R13, kedy sa s dobrovoľníkmi rozlúčil nielen kardinál Jozef Tomko, ale aj biskupi Štefan Sečka, Jozef Haľko a arcibiskup Zvolenský.

"Arcibiskup Zvolenský poďakoval za prípravu stretnutia. Tešíme sa, že ho prežil spolu s nami. Zároveň sme debatovali o možnosti zorganizovať podobné podujatie v budúcnosti," hovorí Ondrej Chrvala, tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS, ktorá spolu s viac než 300 dobrovoľníkmi stretnutie pripravovala. "Pri rôznych aktivitách počas príprav i programu vyše 100-tisíc hodín svojho voľného času," dodáva ďalší člen centrálneho tímu Pavol Danko. Arcibiskupovi Zvolenskému dvojica odovzdala aj časť spätnej väzby od tých, ktorí zavítali do Ružomberka, kde prišlo na konci júla vyše 2 500 ľudí.

Tím R13 vytvoril po R13 aj pozdrav Svätému Otcovi. Ten plánujú osobne odovzdať na budúci týždeň apoštolskému nunciovi na Slovensku Mariovi Giordanovi. Na akcii, ktorá nebola klasickým festivalom s rečníkmi a kapelami zvučných mien, priniesli organizátori do srdca Liptova kus Brazílie. V duchovnom, kultúrnom a umeleckom programe previazanom s katechézami a svedectvami vystúpilo za tri dni okolo 290 účinkujúcich - profesionálov i amatérov. Mladí sa po prvýkrát v histórii zúčastnili na Expo povolaní, kde sa so svojimi aktivitami predstavilo okolo 250 rehoľníkov. Podobné stretnutie sa uskutočnilo po prvý raz.
[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021