Biskup Filo napísal pastiersky list veriacim na tohtoročné Turíce

TK KBS, burv; ml | 20. 05. 2013 11:53Rožňava 20. mája (TK KBS) - Rožňavský biskup Mons. Vladimír Filo napísal pri príležitosti Slávnosti Zoslania Ducha Svätého pastiersky list. Priblížil v ňom dôležitý a podstatný vzťah, ktorý má Duch Svätý k Cirkvi, k diecéze a k rodine.

Na začiatku listu biskup pripomína svoju úlohu diecézneho biskupa v súvislosti s Duchom Svätým. Píše, že podľa učenia Koncilu zhromažďuje biskup svojich veriacich "v Duchu Svätom". Musí sa teda starať o to, aby v diecéze, ktorú spravuje, bol Duch Svätý prítomný a pôsobil tam. Úlohu tretej Božskej osoby načrtol aj v rodine a v manželstve. Upozornil však, že nárast "občianskych sobášov má vplyv aj na veriacich kresťanov, ktorí v manželstve vidia iba čisto ľudský vzťah a náplň. Takýto pohľad na manželstvo je pohľad čisto svetský, sekulárny a degradujúci sviatostné manželstvo. Vo sviatosti manželstva vidíme a cítime pôsobenie Ducha Svätého. Jasne nám to potvrdzuje a dokazuje liturgia."

V závere biskup Filo píše, že v tom, v čom je "zmietaná Cirkev, ale aj naša diecéza a naše rodiny, vykreslila Pápežská rada pre kultúru v dokumente s provokatívnym nadpisom: Kde je tvoj Boh? Táto Pápežská rada pre kultúru uskutočnila v celosvetovom meradle rozsiahlu anketu, ktorej výsledky boli spracované a vyvodené z nej dôsledky. Tento dôležitý dokument odporúčam mojim kňazom, aby si ho zadovážili, vydal ho SSV, preštudovali a prediskutovali."

LIST v plnom znení je možné nájsť ::TU::[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022