Telegram biskupov Slovenska novozvolenému Svätému Otcovi

TK KBS, KBS; ml | 13. 03. 2013 21:00Bratislava 13. marca (TK KBS) - Biskupi Slovenska prijali s radosťou správu o zvolení nového Svätého Otca. Počas celého obdobia uprázdneného apoštolského stolca sa spolu s veriacimi modlili za dary Ducha Svätého pre kardinálov, ktorí v konkláve rozhodovali o nástupcovi svätého Petra. Píšu o tom v telegrame novozvolenému Svätému Otcovi, ktorý prinášame v plnom znení.

Vaša Svätosť,

Cirkev na Slovensku s radosťou prijala správu o Vašom zvolení za najvyššieho pastiera Katolíckej cirkvi. Počas celého obdobia uprázdneného apoštolského stolca sme sa my, katolícki biskupi spoločne s veriacimi modlili za dary Ducha Svätého pre kardinálov, ktorí v konkláve rozhodovali o nástupcovi svätého Petra. Prosili sme, aby Duch Svätý vyvolil takého, ktorý bude pevnou rukou držať kormidlo Kristovej loďky na rozbúrených vlnách súčasného sveta.

Modlíme sa za Vás, aby Vás Ježiš Kristus, najvyšší Veľkňaz, naplnil svojou milosťou, potrebnou silou, vytrvalosťou a veľkou nádejou. Prosíme Sedembolestnú Pannu Máriu – patrónku Slovenska, aby ochraňovala Váš pontifikát.

So synovskou úctou prosíme o Vaše apoštolské požehnanie

biskupi Slovenska[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023