Televízia LUX prinesie počas chystaného konkláve priame prenosy z Vatikánu

TK KBS, eh; ml | 11. 03. 2013 09:45Bratislava 11. marca (TK KBS) - Televízia LUX začne od utorka 12. marca 2013 vysielať pri príležitosti chystaného konkláve priame prenosy z Vatikánu. V utorok 12. marca prinesie priamy prenos svätej omše zo Svätopeterskej baziliky Pro eligendo Pontifice o 10:00 h. V podvečer o 16:30 h môžu diváci sledovať priamy prenos zo slávnostného vstupu kardinálov do Sixtínskej kaplnky, čím sa začína samotné konkláve. Okolo 18:00 h sa bude v Štúdiu špeciál spoločne očakávať výsledok prvého kola hlasovania kardinálov. V ďalších dňoch bude Štúdio špeciál prinášať aktuálne informácie vždy o 11:30 h a večer o 18:00 h. Diváci Televízie LUX tak môžu spolu s miliónmi veriacich na celom svete sledovať priebeh konkláve, až kým nevyjde z komína nad Sixtínskou kaplnkou biely dym, ktorý bude signalizovať zvolenie nového Svätého Otca.

V utorkovom Štúdiu špeciál, 12. marca, privíta moderátorka Viktória Kolčáková autora knihy Konkláve Marcela Šefčíka, v stredu predpoludním Mons. Mariána Gavendu. V ďalších Štúdiách špeciál prisľúbil účasť aj šéfredaktor Katolíckych novín Ivan Šulík. Bratislavské štúdio sa bude spájať i s prešovskou pobočkou, kam zavítajú aj zástupcovia gréckokatolíckej cirkvi.

Televízia LUX je slovenská katolícka televízia, ktorá spustila samostatné vysielanie v roku 2008 prostredníctvom satelitu a káblovej televízie. Vysiela cez satelity Thor 6 a Astra 3B, prostredníctvom terestriálneho digitálneho vysielania, káblových operátorov a internetu. Jej ambíciou je budovať na Slovensku televíznu alternatívu, prostriedok šírenia pokoja, povzbudenia a hodnôt.

TK KBS informovala Eva Hrešková[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2023