Katolícke noviny redizajnovali internetovú stránku katolickenoviny.sk

TK KBS, rkn; ml | 04. 09. 2012 07:34



Bratislava 4. septembra (TK KBS) - Katolícke noviny redizajnovali svoju internetovú stránku www.katolickenoviny.sk. Nový web, ktorý je pre užívateľov dostupný od pondelka 3. septembra, poskytuje prehľadnejší dizajn. Dominantným prvkom novej podoby je jej spojenie s tlačenou formou novín. Grafický návrh spracovala firma Pergamen v Trnave, technicky ju vypracoval správca siete Marcel Valábek.

"Stránka bola už dosť zastaralá, komplikované bolo i vyhľadávanie. Aj keď je našou prioritou neustále tlačená forma novín, touto novinkou sa chceme viac priblížiť i k tým, čo nás čítajú na internete. Špeciálne chceme osloviť skupinu mladých ľudí," hovorí TK KBS Ivan Šulík, šéfredaktor Katolícky novín. Na stránke podľa neho bude hodnotný najmä bohatý archív.

Nová stránka umožní jej návštevníkom lepšie po nej surfovať, jednoduchšie vyhľadávať články z archívu na konkrétnu tému či k textom, ktoré už nemajú k dispozícii v tlačenej verzii. Záujemcovia na nej vždy nájdu aktuálne liturgické čítania na každý deň, kalendár s menom svätca podľa liturgického kalendára i s menom podľa civilného kalendára daného dňa.

Myšlienka vzniku novej stránky sa zrodila začiatkom tohto roka, od kedy sa na jej zmene začalo pracovať. "Veríme, že po vychytaní všetkých múch, sa nám podarí úspešne predstaviť ďalším čitateľom. Je to taký bonus. Predplatitelia Katolíckych novín budú mať aktuálne číslo k dispozícii hneď, ostatní návštevníci s týždňovým oneskorením," povedal Šulík.

TK KBS informovala Redakcia Katolíckych novín



[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022