Relikvia sv. Cyrila zavítala do farnosti Lúčky pri Ružomberku

TK KBS, pk; ml | 13. 01. 2012 08:54Lúčky, 13. januára (TK KBS) - Relikvia sv. Cyrila, ktorá už niekoľko mesiacov putuje po Slovensku, zavítala 12. januára z farnosti Liptovské Sliače do farnosti Lúčky pri Ružomberku. Na mieste pri tejto príležitosti slávili predpoludním slávnostnú svätú omšu v Kostole Povýšenia sv. Kríža. Deti z tamojšej materskej a základnej školy, ktoré sa jej zúčastnili, boli povzbudené k odvahe vyznávať vieru svojim správaním aj na verejnosti. Relikvia bola vystavená k úcte veriacim počas celého dňa. Po Korunke Božieho milosrdenstva sa konala slávnostná akadémia. V nej bol vyzdvihnutý význam vierozvestcov sv. Cyrila a sv. Metoda.

Večernú svätú omšu celebroval spolu s kňazmi z farnosti a z blízkeho okolia Stanislav Culka z farnosti Lisková. Kazateľom bol rektor Katolíckej univerzity v Ružomberku prof. Tadeus Zasepa. V úvode homílie poukázal na hodnotu daru, ktorý sme vďaka sv. Cyrilovi dostali - Božie slovo v rodnej reči. Po dnešnej rannej bohoslužbe putovala relikvia s doprovodom folkloristov do Kostola sv. Cyrila a Metoda v Ľubochni.

Prítomnosť relikvie vo farnosti bola vzácnou chvíľou pre všetkých veriacich, čo sa prejavilo ich hojnou účasťou. Príprava na jubilejný rok 2013, kedy slávime 1150. výročie príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie, sa týmto podujatím vo farnosti nekončí. Nasledujúcich deväť prvých piatkov sa bude pri tejto príležitosti konať duchovná obnova.

TK KBS informoval Peter Kvasňák[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022