Projekt adventných zamyslení pokračuje po úspechu aj tento rok

TK KBS, m;ml | 16. 11. 2011 07:13Bratislava, 16. novembra (TK KBS) - Po úspechu, ktorý minulý rok zožali krátke adventné zamyslenia, sa organizátori z mládežníckych organizácií Laura a Domka rozhodli pokračovať v projekte Vianoce. Preto v prvú adventnú nedeľu 27. novembra znovu spustia na Facebooku sériu krátkych a podnetných zamyslení na každý deň.

„Keďže minulý rok sa naše zamyslenia zobrazovali v priemere cez 3000-krát, rozhodli sme sa pokračovať v písaní aj tento rok,“ uviedla Júlia Krigovská, ktorá spravuje skupinu na najrozšírenejšej sociálnej sieti. Vianoce spolu s Veľkou nocou sú pre kresťana najdôležitejšie sviatky v roku. Cieľom organizátorov je preto pomôcť mladým ľuďom dobre sa na ne pripraviť a tiež zlepšiť vzťah ku Svätému písmu.

„Autori pri písaní nadväzujú na evanjelium dňa. Svoje myšlienky sa snažia podať jednoducho, zrozumiteľne a hlavne atraktívne - aby si našli miesto u teenagerov a mladých ľudí,“ priblížila Zuzana Matejíčková, PR koordinátorka organizácie Domka. „Ku každému zamysleniu autori pridajú obrázok, ktorý vystihuje evanjelium dňa a zamyslenie. Čitatelia si ho môžu stiahnuť do mobilu ako pozadie a mať ho tak celý deň „na očiach“, dodala Zuzana.

„Zamyslenia sme pripravovali prioritne pre členov našich organizácií. Preto ma milo prekvapila aktivita jednej katechétky, ktorá na hodine náboženstva dala deťom za úlohu čítavať si zamyslenia a reagovať na ne v komentároch,“ uviedla Júlia Čižmárová, koordinátorka projektu.

Zamyslenia okrem krátkej myšlienky, modlitby a obrázku obsahujú aj impulz k malej aktivite. Záujemcovia si ich môžu čítavať na stránkach združení - www.laura-mladez.sk, www.domka.sk a samozrejme na Facebooku v skupine Projekt: Vianoce!

TK KBS informovala Monika Čižmárová[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2021