Návšteva Benedikta XVI. v Českej republike v programe Rádia Lumen

TK KBS, RL ms; pz | 23. 09. 2009 10:11Svätý Otec Benedikt XVI. navštívi v dňoch 26. - 28. septembra 2009 susednú Českú republiku. Rádio Lumen v tejto súvislosti upraví v nedeľu 27.9. a v pondelok 28.9. svoju vysielaciu štruktúru a aktuálne zaradí do programu priame prenosy svätých omší. Súčasne bude v spravodajských reláciách, ako aj v dennom vysielaní monitorovať XIII. zahraničnú cestu Svätého Otca, ktorý navštívi Prahu, Brno a Starú Boleslav.

V nedeľu 27. septembra Rádio Lumen odvysiela v čase od 9.50 do 13.00 priamy prenos svätej omše z letiska Turany v Brne, ktorú bude celebrovať pápež Benedikt XVI. Na bohoslužbe budú prítomní najvyšší predstavitelia cirkevného a politického života, ako aj desaťtisíce veriacich. Bude to prvýkrát v histórii, kedy Svätý Otec zavíta na územie Brnianskej diecézy.

V pondelok 28. septembra zaradí kresťanská rozhlasová stanica do programu o 9.10 spravodajsko-publicistický program o apoštolskej ceste Benedikta XVI. v Českej republike. O 9.45 Rádio Lumen sprostredkuje poslucháčom priamy prenos svätej omše, ktorá sa uskutoční pri príležitosti Národnej svätováclavskej púte v Starej Boleslavi. Hlavným celebrantom bude Svätý Otec.

Informoval Miroslav Strelec, tlačový tajomník Rádia Lumen[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022