V nedeľu štartuje spevácka súťaž Gospel talent 2009

TK KBS, mar; pz | 07. 03. 2009 11:21Bratislava, 7. marec 2009 - Na slovenskú hudobnú scénu vstúpi v nedeľu 8. marca nová spevácka súťaž Gospel talent 2009. Počas šiestich týždňov budú jej tvorcovia na gospelovej hudobnej scéne hľadať nový spevácky talent, ktorý získa možnosť nahrať autorské skladby a priestor v rozhlasovom vysielaní. Súťaž pod záštitou poslanca Európskeho parlamentu Miroslava Mikolášika organizuje slovenský spevák a skladateľ Richard Čanaky a Rádio Lumen.

Prihlásiť sa môžu interpreti, ktorí sa obsahom textom svojich skladieb radia medzi gospelových a v tejto pozícii vystupujú najviac tri roky, uviedol Richard Čanaky. Gospel talent 2009 je podľa neho pre začínajúcich interpretov dobrou možnosťou, ako sa odraziť. „Mne v začiatkoch pomohlo veľmi veľa ľudí a ja za to cítim vďačnosť. Preto chcem byť dnes ja schodíkom pre niekoho, komu by to mohlo pomôcť,“ vysvetľuje Čanaky dôvod vzniku súťaže. Zaregistrovať do nej sa možno na stránke www.gospeltalent.sk, ktorá bude spustená v deň začatia Gospel talentu 8. marca.

Súťaž bude organizovaná v dvoch fázach. V internetovej sa poslucháčskym hlasovaním a nomináciou poroty rozhodne o piatich finalistoch. V rozhlasovej spomedzi nich odborná porota určí meno absolútneho víťaza súťaže. Finálové kolo sa uskutoční 20. apríla, v živom prenose ho odvysiela Rádio Lumen.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022