VI. svetové stretnutie rodín pokračuje aj dnes

TK KBS, RV sg, ls; dj | 16. 01. 2009 13:30



Mexiko (16. januára, RV) – V Mexiku dnes pokračuje posledným dňom pastoračné teologické stretnutie na tému „Rodina a solidarita“ v rámci VI. svetového stretnutia rodín. Na stretnutí sa od jeho začiatku zúčastnilo asi 20 kardinálov, 200 biskupov z celého sveta, okrem iných aj mexický prezident Felipe Calderón, ktorý poukázal na centrálne postavenie rodiny v obyvateľstve Mexika keď povedal, že „rodina je srdcom Mexika“. Jednou z ústredných tém a posolstiev, na ktorom sa prítomní zhodli bolo, že rodiny sú v dnešnom svete budúcnosťou národov.

Kazateľ Pápežského domu otec Raniero Cantalamessa počas prvej konferencie vo včerajšom programe predstavil vzťahy a rodinné hodnoty podľa Biblie. V rozhovore pre Vatikánsky rozhlas na margo toho dodal: „Manželstvo prežité v Kristovi môže vyjadriť tie kapacity, ktoré mal Boh na mysli – ako vzájomná lásky medzi manželmi, vzájomná realizácia, ktorá nie je len niečo ľudské, ale je to otvorenie sa tomu, čo sa deje v Najsvätejšej Trojici, teda dve osoby ktoré sa milujú a sú spojené v Duchu Svätom.“

Okrem iných včera o 15.30 hod vystúpila s prejavom na tému: „Rodina – učiteľka ľudských a kresťanských hodnôt, politika a legislatíva“ aj europoslankyňa Anna Záborská. V dnešnom programe sú sedenia za okrúhlym stolom na rôzne témy ako „Povolanie k výchove v rodine“, „Náležitosti rodiny schopnej budovať“ a pod.



[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022