Predseda Pápežskej rady pre rodinu o VI. svetovom stretnutí rodín v Mexiku

TK KBS, RV sg, ap; dj | 12. 01. 2009 14:41Vatikán (12. januára) – Už zajtra sa v Mexiku začne VI. svetové stretnutie rodín, ktoré vyhlásil pápež Benedikt XVI. vo Valencii v roku 2006 a jeho téma, ktorú stanovil znie „Rodina – budovateľka kresťanských a ľudských hodnôt“.

V tejto súvislosti hovoril v rozhovore pre Vatikánsky rozhlas predseda Pápežskej rady pre rodinu kardinál Ennio Antonelli, ktorý je v tejto funkcii len krátko. Ako povedal, Svätý Otec ho požiadal najmä o to, aby priviedol do konca prípravu Svetového stretnutia rodín. Jeho práca v rade, ako ďalej dodal, sa bude niesť v dvoch líniách – pastoračná podpora v Cirkvi a potom kultúrna osnova aj v občianskej spoločnosti. Na otázku, či aj rodiny môžu byť misionármi, odpovedal:

„Kto má živú vieru v Ježiša Krista, nemôže nebyť misionárom. Rodiny zjednotené v mene Ježiša, ktoré sa spoločne modlia a počúvajú jeho Slovo cítia potrebu podeliť sa o svoju kresťanskú skúsenosť či už vo vnútri, ako aj navonok. Učeníci a misionári, evanjelizovaní aj evanjelizátori: to je dynamickou výzvou latinskoamerických biskupov zjednotených v Aparecíde na stálej veľkej kontinentálnej misii. A toto bude aj základný cieľ nastávajúceho Svetového stretnutia rodín. Vo farnostiach, v diecéznej pastorácii či v asociáciách a hnutiach už de facto existujú mnohé misionárske rodiny a pôsobia nielen vo vlastnom prostredí, ale dokonca aj vo vzdialených cudzích krajinách.“ Dodajme, že stretnutie rodín v Mexiku potrvá do 18. januára.[naspat]


(C) TK KBS 2003 - 2022