
Malý Lipník 23. júna (TK KBS) V nedeľu 21. júna vyvrcholila vo farnosti Malý Lipník kánonická vizitácia návštevou prešovského arcibiskupa metropolitu Jonáš Maxima.
Príchod vladyku sprevádzal silný dážď, preto sa privítanie uskutočnilo v chráme pred ikonostasom. Chlebom a soľou ho v mene starostu obce privítal Antonín Nový. Keďže na tento deň pripadol aj Deň otcov, správca farnosti Martin Terkanič privítal vladyku ako otca archieparchie medzi svojimi duchovnými deťmi.
Vo svojej homílii vladyka Jonáš povzbudil veriacich pripomenutím, že Boh je tu pre každého človeka bez rozdielu. Zdôraznil, že nikoho nevylučuje zo svojej starostlivosti a lásky.
Po liturgii sa arcibiskup metropolita stretol s veriacimi z farnosti Malý Lipník i z filiálnych obcí Legnava a Starina. Následne pokračoval program obedom na fare, počas ktorého sa rozprával so správcom farnosti a jeho rodinou.
Popoludní vladyka navštívil aj rodiny troch chorých veriacich. Pri stretnutiach poďakoval ich príbuzným za obetavú starostlivosť a za svedectvo lásky, ktoré prejavujú službou svojim trpiacim blízkym.
TK KBS informoval Martin Terkanič, redakčne upravené